Ścieżka nawigacji

Juvenes Translatores 2010

W ramach podsumowania konkursu Juvenes Translatores 2010 chcielibyśmy serdecznie podziękować zarówno szkołom, jak i uczniom – tak za Wasze zaangażowanie, jak i za reakcje, którymi dzieliliście się z nami przede wszystkim poprzez portale społecznościowe. Oddźwięk, z jakim spotkał się ubiegłoroczny konkurs, po raz kolejny pobił wszelkie rekordy!

2010

Kombinacje językowe wybrane przez laureatów jeszcze nigdy nie były tak zróżnicowane. Imponujący jest również geogragiczny zasięg konkursu – w 2010 r. wśród laureatów znalazł się nawet mieszkaniec koła podbiegunowego.

Podczas uroczystości wręczenia nagród 7 kwietnia 2011 r. wielu laureatów (z Estonii, Węgier, Czech, Grecji, Malty i Holandii) podzieliło się z nami bardzo interesującymi spostrzeżeniami na temat różnych aspektów nauki języków obcych, tłumaczenia oraz wielojęzyczności.

Jak co roku, konkurs nie odbyłby się bez zaangażowania i codziennej pracy nauczycieli, ani, rzecz jasna, bez entuzjazmu ze strony młodych tłumaczy. Serdecznie Wam dziękujemy!

Linki: