Naršymo kelias

Additional tools

LAIKAS
SUSIGRĄŽINTI
TRŪKSTAMĄ
DALĮ

ŽIŪRĖTI FILMUKĄ

Loading the player...

Kokio dydžio ši problema?

ES imasi veiksmų …

ES valstybių nacionalinės institucijos yra atsakingos ir už mokesčių surinkimą, ir už kovą su mokestiniu sukčiavimu bei mokesčių slėpimu. Tačiau didelė dalis sukčiavimo vykdoma tarptautiniu mastu, o valstybė, veikdama atskirai, nepasieks akivaizdžių rezultatų. ES jau seniai teikia valstybėms narėms įvairią pagalbą, kad būtų efektyviau kovojama su mokestiniu sukčiavimu. Jau yra sukurtas atitinkamas veiksmų planas, kad viskas vyktų dar sklandžiau.

… namie …

Pasitelkusi informacines technologijas ir kitas priemones, ES sudarė galimybę valstybėms narėms bendradarbiauti ir keistis informacija apie visų rūšių mokesčius, ypač dėl santaupų apmokestinimo ir PVM. Pavyzdžiui, pagal ES savitarpio pagalbos sistemą, nacionalinės mokesčių institucijos gali vienoje ES valstybėje nesumokėtus mokesčius išieškoti kitoje.

… ir pasaulyje

Daugelis įmonių veikia pasauliniu mastu. Pasauliniu mastu slepiami ir mokesčiai. ES pasirašė susitarimus su kai kuriomis kaimyninėmis šalimis ir remia visas tarptautines iniciatyvas, kuriomis siekiama užkirsti kelią piktnaudžiavimui mokesčių srityje. Mokesčių rojams taip pat skiriamas vis didesnis dėmesys.

Daugiau informacijosAnglų k.,Prancūzų k.irVokiečių k.