40 lat Unii Celnej: kluczowa rola służby celnej w ochronie obywateli w centrum ogólnoeuropejskiej, letniej kampanii informacyjnej

Tego lata w centrum drogowej kampanii informacyjnej była 40 rocznica Europejskiej Unii Celnej. Na autostradach kierowcy otrzymywali okolicznościowe zakładki do książek, o rocznicy przypominały też bilbordy. Rola służb celnych w zapobieganiu przywozu niebezpiecznych substancji była tematem gazet udostępnianych na pokładach samolotów ważniejszych linii lotniczych. Oprócz tego, służby celne poszczególnych krajów rozwiesiły okolicznościowe plakaty oraz rozdały 820 000 broszur i 730 000 pocztówek w 22 językach. Zdjęcia na stronie internetowej.

Specjalne wydarzenie zorganizowane przez Francuską Prezydencję i Europejską deklarację z okazji 40 rocznicy powstania Unii Celnej

Na specjalnym wydarzeniu z okazji 40. rocznicy powstania Unii Celnej odbyło się spotkanie Komisarza Unii Europejskiej odpowiedzialnego za podatki i Unię Celną László Kovács'a, Francuskiego Ministra Erica Woerth'a, 27 Dyrekcji Generalnych służb celnych oraz innych osobistości. Została przyjęta 'Deklaracja Paryska' w sprawie przyszłości służb celnych. Więcej informacji znajdziesz w publikacjach prasowych (12. informacja) i na naszej stronie.

Komisarz Kovács i Parlament Europejski świętują 40 lecie Unii Celnej.

Komisarz UE László Kovács odpowiedzialny za podatki i Unię Celną, uczestniczył 17 czerwca w sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu z okazji 40. rocznicy Unii Celnej. W czterech minionych dekadach, służby celne odgrywały decydującą rolę w rozwoju Wspólnoty Europejskiej. Więcej informacji znajdziesz w publikacjach prasowych (IP/08/949).

Komisarz Kovacs jest zadowolony z przyjęcia rezolucji przez Parlament Europejski z okazji 40 rocznicy Unii Celnej

19 czerwca, Komisarz do spraw podatków i unii celnej Laszlo Kovacs wyraził zadowolenie z rezolucji Parlamentu Europejskiego, która docenia ważną rolę służb celnych oraz w której Parlament Europejski wyraża poparcie dla Europejskiej Strategii Celnej do roku 2013. Więcej informacji w notatce prasowej. Tekst rezolucji można znaleźć na stronie Parlamentu.