Cesta

Související publikace

 • 23/06/2017

  Analytical webnote 1/2017: wage distribution spill-overs from minimum wage increases in France

  This note analyses the impact of an increase in the minimum wage in France on the overall wage distribution for the period 2007 to 2012. It is based on EU Statistics on Income and Living Conditions, a unique source that contains detailed information on income, poverty, social exclusion and living conditions.

 • 14/06/2017

  Bottleneck occupations 2016

  'Bottleneck vacancies’ refers to vacancies for occupations which are considered to be in short supply. They are found not only in high-skilled occupations, such as IT, scientific, engineering or medical professionals, but also in skilled and low-skilled manual occupations. The first mainly arise from skills deficits, but the latter are more due to recruitment and retention problems related to working conditions and pay. The study compares shortage and surplus occupations, based on data from the Public Employment Services of the EU, Norway and Iceland, and the Labour Force Survey.

   

 • 07/06/2017

  Evropské pokyny pro předcházení rizikům na malých rybářských plavidlech

  Tyto pokyny jsou určeny k prevenci rizik, kterým mohou být vystavena malá rybářská plavidla a lidé, kteří na nich pracují. Jejich cílem je, aby se plavidla i jejich posádky bez úhony a ve zdraví navracely ze svých cest. Vzhledem k tomu, že rybářská plavidla představují zhruba 80 % celého rybářského loďstva EU a že počet usmrcených a zraněných osob a ztracených plavidel přesahuje únosnou míru, mají tyto pokyny klíčový význam při předcházení rizikům a ochraně širších rybářských komunit. Pokyny obsahují řadu modulů, které se vztahují na klíčové oblasti, konkrétně na plavidlo, posádku, rybolovné činnosti, skutečné případy, posouzení rizik a další informace, jako jsou např. vztlakové prostředky, stabilita, první pomoc, pracovní zařízení a nácviky nouzových situací. Díky glosáři, ilustracím, fotografiím a grafům, které slouží ke zdůraznění důležitých bodů, je používání těchto pokynů velice snadné a příjemné. Tato publikace je k dispozici v tištěném a elektronickém formátu ve všech oficiálních jazycích EU.

 • 23/05/2017

  Co je tam pro mne? - Akční program EU na podporu zaměstnanosti, sociálních věcí a sociálního začleňování

  Akční program EU na podporu zaměstnanosti, sociálních věcí a inkluze se dotýká každodenních životů všech občanů: v pomáhání novým zaměstnavatelům, podporování mladých lidí při hledání práce, zajišťování toho, že se budete moci radovat ze zdravotního ošetření při nepředvídaných událostech, a spoustě dalšího. Přečtěte si, jaký měli Nina, Tomasz, Jeanne a Daniel užitek z podpory EU a podívejte se na to, které příležitosti jsou otevřené právě pro vás.

   

  Tato publikace je dostupná ve všech jazycích EU, a to jak v tištěné podobě, tak i online.

 • 18/05/2017

  Boosting social enterprise development - Good practice compendium

  Social enterprises are long-standing agents of inclusive growth and democratisation of the economic and social spheres, and they have proved resilient to economic adversity all the while addressing socio-economic challenges in innovative ways, re-integrating people back to the labour market, and contributing to overall social cohesion. This compendium derives policy lessons for boosting social enterprises from the analysis of 20 initiatives in several EU member-countries, covering a range of policy areas from legal frameworks, finance, market access, and support structures, to education and skills.

  This publication is only available in electronic format in English. German and French versions will follow.