Navigačný riadok

Európsky preukaz zdravotného poistenia

Čo je európsky preukaz zdravotného poistenia?

Bezplatný preukaz, na základe ktorého máte prístup k nevyhnutnej zdravotnej starostlivosti poskytovanej v štátnych zdravotných zariadeniach, ak sa dočasne nachádzate v jednom z 28 členských štátov EÚ, na Islande, v Lichtenštajnsku, Nórsku alebo Švajčiarsku, a to za tých istých podmienok a za rovnakú cenu (v niektorých krajinách bezplatne) ako osoby poistené v danej krajine.

Preukazy vydáva poskytovateľ vášho vnútroštátneho zdravotného poistenia.

Dôležité upozornenie – európsky preukaz zdravotného poistenia:

  • nenahrádza cestovné poistenie. Nepokrýva súkromnú zdravotnú starostlivosť ani ďalšie náklady, ako napr. spätný let do vašej domovskej krajiny či náhradu strateného alebo odcudzeného majetku,
  • nepokrýva vaše náklady, ak do zahraničia vycestujete výslovne na účely vyhľadania lekárskej starostlivosti,
  • nezaručuje bezplatné služby. Keďže zdravotné systémy sa v jednotlivých krajinách líšia, služby, za ktoré doma neplatíte, nemusia byť bezplatné aj v inom štáte.

Upozornenie: ak sa presťahujete do inej krajiny a zmení sa tým obvyklé miesto vášho pobytu, mali by ste vo svojej novej krajine namiesto používania EPZP požiadať o registráciu do systému zdravotnej starostlivosti (formulár S1).


Prevezmite si aplikáciu do smartfónu

 

K dispozícii v App Store
K dispozícii v App Store
K dispozícii v Google Play
K dispozícii v Google Play
K dispozícii vo Windows Marketplace
K dispozícii vo Windows Marketplace

 

  • Návod na použitie európskeho preukazu zdravotného poistenia v 28 krajinách EÚ, na Islande, v Lichtenštajnsku, Nórsku a Švajčiarsku.
  • Obsahuje všeobecné informácie o preukaze, núdzových telefónnych číslach, krytých ošetreniach a nákladoch, informácie o tom, ako si uplatňovať náhradu výdavkov a kde nahlásiť stratu preukazu.
  • K dispozícii je v 25 jazykoch s jednoduchým prepínaním medzi jednotlivými jazykmi.

Dôležité upozornenie – preukaz nemožno vygenerovať ani prevziať na použitie..

    Zdieľať

  • Pridať na Twitter Pridať na Facebook Zdieľať na Google+