Navigācijas ceļš

Ziņas

Latvijā norisinās konference “Sabiedrības novecošana – izaicinājumi un iespējas”

27/03/2012 Latvijā norisinās konference “Sabiedrības novecošana – izaicinājumi un iespējas”

Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei ietvaros Latvijas valdība 23. martā Rīgā organizēja konferenci “Sabiedrības novecošana – izaicinājumi un iespējas”.

Šīs augsta līmeņa konferences mērķis bija veicināt diskusiju starp likumdevējiem, politikas veidotājiem, darba devējiem un darba ņēmējiem, kā arī ar visu Latvijas sabiedrību par senioriem, kā par aktīviem, nobriedušiem, pieredzējušiem un zinošiem sabiedrības dalībniekiem, un tai pašā laikā oficiāli atklāt Eiropas gadu (2012) Latvijā.

Ar svinīgu uzrunu konferenci atklāja labklājības ministre Ilze Viņķele un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas vietnieks Valdis Zagorskis.

Konferences laikā, kas tika rīkota Rīgas Stradiņa universitātē, notika arī diskusijas par senioru vietu un lomu tautsaimniecībā, senioru mūžizglītības un dzīves kvalitātes uzlabošanas jautājumiem. Vadīt paneļdiskusijas labklājības ministrei Ilzei Viņķelei palīdzēja ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts un izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

Paneļdiskusijās piedalījās arī Latvijas lielāko uzņēmumu un sabiedrisko organizāciju pārstāvji, dažādu nozaru eksperti un aktīvi seniori. Savukārt akadēmiskās kopienas pārstāvji iepazīstināja ar pēdējām demogrāfiskajām tendencēm un rīcībām, kas kļuvušas nepieciešamas saistībā ar tām.

Šī konference bija turpinājums 3. februārī Rīgā notikušajam pasākumam, kurā tika nominēti Eiropas gada (2012) Latvijas Labas gribas vēstnieki.