Navigācijas ceļš

Ziņas

“Vienotā tirgus mēnesis”: internetā dalieties savās idejās par to, kā mainīt Eiropu

19/09/2013 “Vienotā tirgus mēnesis”: internetā dalieties savās idejās par to, kā mainīt Eiropu

23. septembrī atklās tiešsaistes diskusiju par nodarbinātību, bankām, sociālajām tiesībām un e-komerciju. Tā ilgs mēnesi. Privātpersonas, organizācijas un politikas veidotāji dalīsies idejās, kuras var mainīt Eiropu.

ES rīko plašu Eiropas mēroga diskusiju tiešsaistē no 23. septembra līdz 23. oktobrim. Mērķis ir uzklausīt pilsoņu idejas, kas var mainīt vienotā tirgus nākotni.

Kampaņa “Vienotā tirgus mēnesis” norisināsies internetā 24 valodās četru secīgu nedēļu laikā. Katru nedēļu aplūkos atšķirīgu politikas tematu.

  • Nodarbinātība (23.–25. septembrī): kā atrast darbu, izveidot uzņēmumu un panākt kvalifikācijas atzīšanu Eiropā.
  • Sociālās tiesības (no 30. septembra līdz 2. oktobrim): sociālās aizsardzības tiesības ES vienotajā tirgū, pensijas, veselības aprūpe, sabiedriskie pakalpojumi.
  • Bankas (7.–9. oktobris): noguldījumu aizsardzība, kā nepieļaut jaunu finanšu krīzi un nodrošināt, ka bankas iegulda reālajā ekonomikā, lai sekmētu izaugsmi.
  • Elektroniskā tirdzniecība (14.–16. oktobris): preču pārdošana tiešsaistē, to iegāde un piegāde citā valstī, personas datu aizsardzība sociālajos tīklos.

“Vienotā tirgus mēnesis” ir unikāla iespēja Eiropas iedzīvotājiem izteikties par Komisijas politiku un stratēģijām, apstrīdēt un pilnveidot tās. Dalībnieki varēs sadarboties ar politikas veidotājiem vairākos veidos:

  • ierosināt politikas idejas, kā uzlabot vienoto tirgu,
  • balsot par citu cilvēku izvirzītām politikas idejām un izteikties par tām,
  • reāllaika video sarunās iztaujāt ES ekspertus, Eiropas Parlamenta deputātus un citas augsta ranga Briseles amatpersonas.

Idejas var iesniegt interneta forumā. Ieinteresētās personas un privātpersonas jau iesniegušas vairāk nekā 300 idejas, piemēram, ka būtu jāievieš profesionālās mobilitātes karte medicīnas māsām un jārīkojas, lai palielinātu jauniešu zināšanas finanšu jomā.

Par šīm un citām idejām jau varat balsot. Būs iespēja arī diskutēt par dažādiem jautājumiem (ik nedēļu neatkarīgi moderatori apkopos šo diskusiju rezultātus, un tos publicēs galīgajā ziņojumā, kas, domājams, palīdzēs formulēt turpmāko ES likumdošanu.


…citas ziņas