Naršymo kelias

Naujienos

„Social Agenda“ aiškina, kaip įveikti kliūtis ieškant darbo kitose ES šalyse

05/08/2013
„Social Agenda“ aiškina, kaip įveikti kliūtis ieškant darbo kitose ES šalyse © iStockphoto

Nuo 1968 m. įstatymai draudžia diskriminuoti kitose ES šalyse dirbančius ES darbuotojus dėl jų tautybės, bet iš tiesų šis klausimas vis dar nėra tinkamai išspręstas.

Dabartinėmis sąlygomis daugelis europiečių nedrįsta dirbti ar ieškoti darbo Bendrojoje rinkoje, ir tai kelia itin didelį susirūpinimą nuosmukio laikais, nes duomenys rodo, kad laisvas darbo jėgos judėjimas naudingas ir atvykstantiems darbuotojams, ir priimančiosios šalies darbuotojams bei darbdaviams.

2013 m. balandį Europos Komisija pasiūlė konkrečias priemones šioms kliūtims įveikti. „Social Agenda“ rugpjūčio numerio specialiajame straipsnyje aiškinama, kaip ketinama to siekti.

„Social Agenda“ taip pat iš arčiau apžvelgia užimtumo ir socialinių reikalų aspektus, numatytus naujajame 2014–2020 m. ES biudžeto projekte ir 2013 m. Europos semestro ekonominės politikos koordinavimo procese, kuriuo siekiama suderinti Europos ir nacionalinę valstybių narių politiką.

Taip pat šiame numeryje: „Social Europe“ žengia į socialinę žiniasklaidą ar atvirkščiai? Ar žinojote, kad „Facebook“ puslapis „Social Europe“ buvo populiariausias iš visų specializuotų Europos Komisijos socialinės žiniasklaidos platformų? Išbandykite Europos sveikatos draudimo kortelės programą

„Social Agenda“ Nr. 34 pateikiami statistiniai duomenys

  • 2013 m. ES strateginėje ataskaitoje dėl sanglaudos pažymima, kad padaugėjo užimtumo srityje remiamų žmonių – nuo maždaug 10 mln. per metus 2010-aisiais iki maždaug 15 mln. vėlesniais metais. Taip pat nuo 2010 m. žymiai sparčiau auga mažų ir vidutinio dydžio įmonių (MVĮ) rėmimas: sukurta beveik 400 000 naujų darbo vietų, iš kurių beveik pusė 2010–2011 m.
  • Nuo 2007 m. iki 2011 m. pabaigosESF programose, kuriomis siekiama palengvinti galimybes įsidarbinti rengiant mokymus bei siūlant kitas pagalbos formas, dalyvavo 12,5 mln. žmonių. Du trečdaliai visų šių dalyvių buvo neaktyvūs arba bedarbiai. Dėl šių pastangų per šešis mėnesius nuo poveikio priemonės pritaikymo 2,4 mln. žmonių rado darbą.
  • Mokymosi visą gyvenimą srityje ESF parėmė apie 5 mln. jaunuolių. 5,5 mln. dalyvių turėjo menkus gebėjimus. Socialinės įtraukties srityje iki šiol naudos gavo daugiau nei 14,5 mln. žmonių iš įvairiausių tikslinių grupių.
  • 2013 m. liepos pradžioje 43 760 žmonių „patiko“ „Facebook“ puslapis „Social Europe“, o „Social Europe“ paskyra „Twitter“ svetainėje turėjo 13 536 gerbėjus.
  • 2012 m. trečiąjį ketvirtį tik 3,1 % ES darbo jėgos gyveno už savo gimtosios ES šalies ribų. 15 % nė nesvarstė galimybės dirbti kitoje valstybėje narėje, nes manė, kad tam yra per daug kliūčių.
  • Kasmet tik 0,25 % darbuotojų persikelia iš vienos ES valstybės narės į kitą.
  • 2012-aisiais ES-27 šalyse dirbo 15,2 mln. užsienio piliečių, t. y. 7 % visos darbo jėgos. Tarp šių užsieniečių 6,6 mln. buvo kitų ES valstybių narių piliečiai, o 8,6 mln. – ne ES šalių piliečiai.

Žurnalas „Social Agenda“ leidžiamas anglų, prancūzų ir vokiečių kalbomis.