Naršymo kelias

Naujienos

European Seniorforce day: pasitelkime senjorų savanorių galią

19/07/2012 European Seniorforce day: pasitelkime senjorų savanorių galią

Europoje, kaip ir visame pasaulyje, sparčiai gausėja žmonių, vyresnių kaip 60 metų.

Ar tai reiškia, kad ateityje gyvensime mažiau energingose bendruomenėse, nebegebančiose priimti naujų iššūkių arba suteikti vienodai geras galimybes tiek jauniems, tiek seniems? Tikrai ne.

Šešiasdešimties arba daugiau sulaukę asmenys, nors ir išėję į pensiją, turi dar daug ką pasiūlyti savo šeimoms ir bendruomenėms. Tačiau didžioji šio potencialo dalis vis dar lieka neišnaudota. 2008 m. greitoji Eurobarometro apklausa parodė, kad beveik trys ketvirčiai tebedirbančių europiečių išėję į pensiją ketina dalyvauti visuomeninėje ar savanoriškoje veikloje. Vis dėlto, reali tai darančių pensininkų dalis yra daug mažesnė.

Mūsų bendruomenės turi daugybę spręstinų problemų, o vyresnioji karta turi galybę talento ir patirties. Taigi kyla esminis klausimas: kaip mobilizuoti šią didžiulę jėgą visų amžiaus grupių žmonių naudai? Europos senjorų jėgos dienos tikslas – rasti atsakymus į šį klausimą.

Kiekvienų metų spalio 1-ąją viso pasaulio šalys švenčia Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. Todėl šiemet, 2012-ųjų Europos aktyvaus senėjimo  ir kartų solidarumo metų kontekste, valstybinės institucijos ir savanoriškos organizacijos visoje Europoje raginamos skirti vieną dieną – spalio 1-ąją arba kurią nors kitą spalio mėnesio dieną – kad surastų naujų būdų įtraukti senjorus į savanorišką veiklą ir kuo geriau išnaudotų jų pagalbą.

Renginių ir veiksmų pasirinkimas labai platus: savanorystės mugės, bendruomenės veiksmų dienos (pvz., siekiant gerinti viešąsias erdves), jaunieji savanoriai, kviečiantys pagyvenusius žmones prisijungti prie jų veiklos („atsivesk bičiulį“)... Kviečiame siūlyti savas idėjas! Vietos savanorių grupės galėtų vienytis su vietos valdžios institucijomis organizuojant šiuos renginius ir skleidžiant informaciją per vietos žiniasklaidos priemones.

Pasidalykite, ką veikiate su visos Europos vienminčiais informuodami ryšių agentūrą, atsakingą už 2012-uosius Europos aktyvaus senėjimo ir kartų solidarumo metus. Iniciatyvos bus skelbiamos oficialioje tinklavietėje.

Atsiųskite mums el. laišką su trumpu jūsų planuojamos veiklos aprašymu adresu euseniorforceday@paueducation.com. Jūsų aprašyme turi būti nurodyta:

  • Kas: už iniciatyvą atsakingos organizacijos
  • Ką: trumpas siūlomos veiklos aprašymas
  • Kur: šalis ir vietovė arba bendruomenė, kur bus vykdoma veikla
  • Kada: planuojama data 2012 m. spalio mėnesį
  • Iniciatyvos arba už ją atsakingos organizacijos tinklavietė
  • Kontaktinis asmuo
  • El. pašto adresas

Atskirame pareiškime dėl asmens duomenų apsaugos paaiškinta, kaip Europos užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas ir jo subrangovas naudoja jūsų el. paštu gautus duomenis ir kaip apsaugomas šių duomenų konfidencialumas.

Reikia daugiau informacijos? Kreipkitės adresu euseniorforceday@paueducation.com.