Naršymo kelias

Naujienos

Oficialaus 2012-ųjų, Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metų, atidarymo proga Lietuva kartu pagerbė ir savo nusipelniusius visuomenės veikėjus

21/03/2012 Oficialaus 2012-ųjų, Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metų, atidarymo proga Lietuva kartu pagerbė ir savo nusipelniusius visuomenės veikėjus

Kovo 19 d. Vilniaus Rotušėje įvyko oficialus Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metų (sutrumpintai vadinamų Europos metais) atidarymas Lietuvoje.

Premjero Andriaus Kubiliaus vardu sveikinimo kalbą pasakė Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas papasakojo apie Europos metų tikslus ir Lietuvos institucijų bei nevyriausybinių organizacijų planus, kuriais jos prisidėtų prie šių tikslų įvykdymo.

Renginys tapo ir puikia proga pagerbti nusipelniusius mokslo, sporto ir kultūros veikėjus, kuriems valdžios atstovai įteikė apdovanojimus „Amžius – ne kliūtis“. Apdovanoti šie įžymūs Lietuvos veikėjai ir kolektyvai:

  • istorikas Antanas Tyla;
  • akrobatinio skraidymo pilotas ir aeronautikos inžinierius Jurgis Kairys;
  • Senjorų teatro kolektyvas;
  • krepšininkė Jūratė Daktaraitė.

Apdovanojimus įteikęs kultūros ministras Arūnas Gelūnas susirinkusiems priminė, kad nemažai mokslininkų, menininkų ir intelektualų savo didžiausius darbus nuveikia būdami būtent brandaus amžiaus.

Po oficialaus atidarymo vyko diskusijos, kuriose dalyvavę socialinės pakraipos įstaigų, nevyriausybinių organizacijų ir akademinės bendruomenės atstovai diskutavo Europos metams aktualiomis temomis: apie vyresnių žmonių aktyvumą, savanorystę, galimybes mokytis, dirbti ir perduoti savo patirtį jaunesnėms kartoms.

Be to, ceremonijos dalyviai turėjo galimybę aplankyti veikiančias parodas ir stebėti muzikos bei teatro kolektyvų pasirodymus.

Renginio nuotraukas galite peržiūrėti čia.