Naršymo kelias

Europos sveikatos draudimo kortelė

Europos sveikatos draudimo kortelė

Kas yra Europos sveikatos draudimo kortelė?

Tai nemokama kortelė, suteiksianti jums mediciniškai būtinas, valstybės finansuojamas sveikatos priežiūros paslaugas laikinai viešint bet kurioje iš 28 ES valstybių, Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje tomis pačiomis sąlygomis ir kainomis (kai kuriose šalyse nemokamai), kaip ir toje šalyje apdraustiems asmenims.

Šias korteles išduoda jūsų vietos sveikatos draudimo institucija.

Pastabos:

  • Europos sveikatos draudimo kortelė nėra kelionės draudimo alternatyva. Šios kortelės turėtojams nekompensuojamos privačios sveikatos priežiūros paslaugos, atgalinio skrydžio į jūsų šalį bilietas, prarastas ar pavogtas turtas;
  • šios kortelės turėtojų gydymo išlaidos nepadengiamos, jei jie vyksta būtent gydytis;
  • ši kortelė neužtikrina nemokamų paslaugų. Kiekvienos šalies sveikatos priežiūros sistema kitokia, todėl paslaugos, kurios jūsų šalyje yra nemokamos, kitoje šalyje gali kainuoti.

Dėmesio: kai jūsų įprastine gyvenamąja vieta tampa kita šalis, kad joje gautumėte medicininės priežiūros paslaugas, turėtumėte naudotis ne Europos sveikatos draudimo kortele, o S1 forma.


Parsisiųskite jūsų išmaniajam telefonui skirtą taikomąją programą „Europos sveikatos draudimo kortelė“.

Available on the App Store Get it on Google Play Download from Windows Store
Available on the App Store Get it on Google Play Download from Windows Store

Naudojimosi Europos sveikatos draudimo kortele  28 ES valstybėse, Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje vadovas. Jame pateikiama bendroji informacija apie kortelę, apmokamas gydymo paslaugas ir gydymo išlaidas, kaip pateikti prašymą atlyginti išlaidas, kur kreiptis praradus kortelę ir kokiais numeriais skambinti prireikus skubios pagalbos. Be to, kortelėje įdiegta priminimo apie galiojimo pasibaigimą funkcija. Visa informacija išmaniajame telefone pasiekiama ir neprisijungus prie tinklo.  Programėlė veikia 25 kalbomis, kurias galima lengvai keisti.
Atkreipkite dėmesį, kad:

  • dėl techninių, teisinių ir privatumo apsaugos aspektų naudotis programėle vietoj kortelės NEGALIMA. Kortelės negalima nei susikurti, nei atsiųsti internetu;
  • kortelė NĖRA kelionių draudimo alternatyva;
  • Europos Komisija NEATSAKO už ESDK išdavimą. Kortelę nemokamai išduos jūsų nacionalinis sveikatos draudimo paslaugų teikėjas;
  • naudojantis programėle pirmą kartą, būtina atsisiųsti tam tikrus duomenis (apie 25 MB). Už atsisiuntimą reikės mokėti pagal jums taikomo interneto paslaugų teikėjo plano tarifus. Rekomenduojame visus duomenis atsisiųsti prieš išvykstant į užsienį.