Naršymo kelias

Naujienos

Bendrosios rinkos mėnuo – proga internete pasidalyti idėjomis, kaip pakeisti Europą

19/09/2013 Bendrosios rinkos mėnuo – proga internete pasidalyti idėjomis, kaip pakeisti Europą

Rugsėjo 23 d. pradedamos vieno mėnesio trukmės internetinės diskusijos apie darbo vietas, bankus, socialines teises ir elektroninę prekybą. Privatūs asmenys, organizacijos ir politikos formuotojai dalysis idėjomis, kurios galėtų pakeisti Europą.

Rugsėjo 23 d.–spalio 23 d. ES rengia plataus masto diskusijas internete, kad išklausytų piliečių idėjas, kurios galėtų pakeisti bendrosios rinkos ateitį.

Bendrosios rinkos mėnesio renginiai vyks internete 24 kalbomis keturias savaites iš eilės, kiekvieną savaitę bus nagrinėjima vis kita tema.

  • Darbo vietos (rugsėjo 23–25 d.): kaip Europoje rasti darbą, įsteigti įmonę ar pasiekti, kad būtų pripažinta jūsų kvalifikacija.
  • Socialinės teisės (rugsėjo 30 d.–spalio 2 d.): teisė į socialinę apsaugą ES bendrojoje rinkoje, pensijos, sveikatos priežiūra, viešosios paslaugos.
  • Bankai (spalio 7–9 d.): indėlių apsauga, kaip užkirsti kelią kitai finansų krizei ir užtikrinti, kad bankai investuotų į realiąją ekonomiką ir skatintų augimą.
  • Elektroninė prekyba (spalio 14–16 d.): prekybos internete, produktų pirkimo ir pristatymo į kitą šalį, asmens duomenų apsaugos socialinių tinklų svetainėse klausimai.

Bendrosios rinkos mėnuo Europos internautams suteikia unikalią galimybę komentuoti, kritikuoti ir tobulinti Europos Komisijos politiką ir strategijas. Dalyviai su politikos formuotojais galės bendrauti keliais būdais:

  • siūlyti politikos idėjas, kaip tobulinti bendrąją rinką;
  • balsuoti dėl kitų pateiktų politikos idėjų ir jas komentuoti;
  • užduoti klausimų ES ekspertams, Europos Parlamento nariams ir kitiems ES institucijų atstovams per tiesioginius pokalbius internetu.

Idėjas galima teikti šioje interneto svetainėje. Suinteresuotosios šalys ir individualūs asmenys jau pateikė daugiau kaip 300 idėjų: įdiegti slaugytojų profesinio judumo korteles, imtis jaunimo finansinio išprusimo didinimo iniciatyvos ir t. t.

Jau galite balsuoti už šias ir kitas idėjas, be to, kiekvieną savaitę galėsite diskutuoti vis kita tema. Nepriklausomi diskusijų moderatoriai susumuos šių diskusijų rezultatus. Jie bus paskelbti galutinėje ataskaitoje, į kurią atsižvelgiant bus rengiami būsimi ES teisės aktai.


…daugiau naujienų