Cesta

Koordinace sociálního zabezpečení na úrovni EU

Vaše práva sociálního zabezpečení

při cestování po Evropě

Impact of mobile EU citizens on national social security systems

Impact of mobile EU citizens on national social security systems

2013-10-14
According to a study just published by the European Commission in most EU countries, EU citizens from other Member States use welfare benefits no more intensively than the host country's nationals. Mobile EU citizens are less likely to receive disability and unemployment benefits in most countries studied.

Aktuality rss

Měsíc jednotného trhu: sdílejte své nápady online a změňte Evropu

19/09/2013 Měsíc jednotného trhu: sdílejte své nápady online a změňte Evropu

23. září bude zahájen měsíc internetových debat o zaměstnanosti, sociálních právech, bankovním sektoru a elektronickém obchodu. Jednotlivci, organizace a tvůrci politik budou předkládat své náměty, které mohou změnit Evropu.

Od 23. září do 23. října pořádá Komise rozsáhlé online diskuse v celé Evropě – chce totiž přímo od občanů slyšet, jak by se podle nich dala změnit budoucnost jednotného trhu.

Tato série online debat s názvem Měsíc jednotného trhu bude probíhat ve 24 jazycích a každý ze čtyř uvedených týdnů bude věnován jinému tématu:

  • Zaměstnanost (23. – 25. září): Jak v EU najít práci, začít podnikat, případně získat uznání odborné kvalifikace
  • Sociální práva (30. září – 2. října): Sociální práva na jednotném trhu EU, důchody, zdravotní péče, veřejné služby
  • Banky (7. - 9. října): Ochrana vkladů, prevence další finanční krize, zajištění investic bank do reálné ekonomiky v zájmu podpory růstu
  • Elektronický obchod (14. – 16. října): Prodej a nákup výrobků online, podmínky jejich doručení do zahraničí, ochrana osobních údajů na sociálních sítích

Měsíc jednotného trhu nabízí evropským občanům jedinečnou příležitost říci svůj názor na politiky a strategie Komise, vyjádřit k nim své připomínky a navrhnout jejich vylepšení.

Účastníci budou mít možnost oslovit tvůrce těchto politik různými způsoby:

  • navrhnout nové koncepce, které by zlepšily fungování jednotného trhu
  • hlasovat o návrzích ostatních účastníků a vyjadřovat k nim připomínky
  • ve videochatu klást otázky odborníkům z EU, poslancům Evropského parlamentu a dalším osobnostem pracujícím pro Evropskou unii.

Náměty a připomínky lze předkládat pomocí online platformy. Zainteresované subjekty i jednotlivci již zaslali více než 300 námětů. Jedná se např. o zavedení profesního průkazu mobility pro zdravotní sestry nebo iniciativu, jejímž cílem je zvýšit finanční gramotnosti mladých lidí.

Již nyní můžete o těchto a dalších námětech hlasovat. Každý týden se pak můžete účastnit diskuse na různá témata. Nezávislí moderátoři výsledky diskusí shrnou a na závěr bude vydána konečná zpráva, která poslouží jako podklad pro vytváření právních předpisů EU v budoucnu.


…další zprávy

    Sdílet

  • Přidej na Twitter Přidej na Facebook Sdílet na Google+