Cesta

Evropský průkaz zdravotního pojištění

Co je to Evropský průkaz zdravotního pojištění?

Bezplatná karta, s níž vám bude během dočasného pobytu v kterékoliv z 28 zemí EU, na Islandu, v Lichtenštejnsku, Norsku a Švýcarsku poskytnuta nezbytná lékařská péče ve státním lékařském zařízení, a to za stejných podmínek a za stejnou cenu (v některých zemích zdarma) jako lidem pojištěným v dané zemi.

Karty vydávají zdravotní pojišťovny v jednotlivých státech.

Důležité – Evropský průkaz zdravotního pojištění:

  • nenahrazuje cestovní pojištění. Nevztahuje se na zdravotní péči poskytovanou soukromými subjekty ani na takové náklady, jako je zpáteční letenka nebo ztracené/ukradené osobní věci.
  • se nevztahuje ani na situace, kdy cestujete do zahraničí výhradně za účelem léčby.
  • nezaručuje ošetření zdarma. Systémy zdravotnictví se v jednotlivých zemích liší, a tak ošetření, které je u vás doma zdarma, nemusí být poskytováno bezplatně v ostatních zemích.

Upozornění: přesunete-li své obvyklé bydliště do jiné země, měli byste se zaregistrovat pomocí formuláře S1. Evropský průkaz zdravotního pojištění  (EHIC) vám k čerpání zdravotní péče v zemi vašeho nového obvyklého bydliště nestačí.


Stáhněte si aplikaci do smartphonu

 

K dispozici v App Store
K dispozici v App Store
K dostání v Google Play
K dostání v Google Play
K dispozici na Windows Marketplace
K dispozici na Windows Marketplace

 

  • Návod k používání Evropského průkazu zdravotního pojištění v 28 zemích EU, na Islandu, v Lichtenštejnsku, Norsku a Švýcarsku.
  • Obsahuje obecné informace o průkazu, nouzová telefonní čísla, kryté léčebné zákroky a náklady, návod k podání žádosti o proplacení nákladů a kontaktní údaje pro případ, že průkaz ztratíte.
  • Je dostupný ve 25 jazycích a lze jej snadno přepínat z jednoho jazyka do druhého.

Důležité – průkazy nelze vygenerovat ani stáhnout z internetu.

    Sdílet

  • Přidej na Twitter Přidej na Facebook Sdílet na Google+