Navigačný riadok

Voľný pohyb – občania EÚ

Niektoré publikácie sú k dispozícii iba v anglickom, francúzskom a nemeckom jazyku.

Najnovšie publikácie

04/08/2014

Tvoje prvé pracovné miesto EURES - sprievodca  (04/08/2014)

Catalog N. : KE-01-13-882-SK-N

Tvoje prvé pracovné miesto EURES je iniciatíva, ktorú financuje EÚ s cieľom
• pomôcť mladým Európanom nájsť si prácu, prax alebo stáž v inej krajine EÚ;
• pomôcť zabezpečiť malým a stredným podnikom a iným zamestnávateľom prístup k širšej základni talentov.

V praktickej príručke sa píše...
• aké sú požiadavky oprávnenosti a ako sa prihlásiť;
• ako získať finančnú podporu;
• kde možno nájsť ďalšie informácie.

Začnite si hľadať svoje prvé pracovné miesto EURES už dnes!

Táto publikácia je dostupná v elektronickej verzii vo všetkých úradných jazykoch EÚ.

05/12/2013

EaSI - Nový zastrešujúci program EÚ v oblasti zamestnanosti a sociálnej politiky  (05/12/2013)

Catalog N. : KE-03-13-702-SK-C

EaSI – nový celoeurópsky program v oblasti zamestnanosti a sociálnej politiky pomôže EÚ zabezpečiť súhrnnejšiu politiku, podporí pracovnú mobilitu a poskytne mikrofinancovanie pre najzraniteľnejšie skupiny. Program EaSI spája programy PROGRESS, EURES a nástroj mikrofinancovania PROGRESS do jedného zastrešujúceho programu, ktorý umožní účinnejšie vytvárať nové pracovné miesta a dosahovať udržateľný rast kladením dôrazu na sociálnu inováciu. Prečítajte si podrobnejšie informácie.

Táto publikácia je k dispozícii v tlačenej forme vo všetkých úradných jazykoch Európskej únie.

02/08/2013

STE PRIPRAVENÍ SPRAVIT PRVÝ KROK? Co potrebujete vediet o živote a práci v zahranicí – a ešte ovela viac  (02/08/2013)

Catalog N. : KE-30-12-898-SK-C

Táto brožúra je urcená pre každého, kto uvažuje o prestahovaní sa a živote a práci v zahranicí – alebo o dennom dochádzaní za prácou do susednej krajiny ako cezhranicný pracovník. Obsahuje tipy ako hladat a uchádzat sa o prácu v jednotlivých clenských štátoch Európskej únie a na Islande, v Lichtenštajnsku, Nórsku a vo Švajciarsku. Všetky tieto krajiny sa dohodli, že budú vzájomne umožnovat svojim obcanom cestovat a pracovat v ktorejkolvek z ostatných krajín. Táto publikácia je k dispozícii v tlacenej podobe a v elektronickej podobe vo všetkých úradných jazykoch EÚ, ako aj v islandskom a nórskom jazyku.

13/02/2012

Tvoje prvé pracovné miesto cez EURES  (13/02/2012)

Catalog N. : KE-30-11-253-SK-C

Tvoje prvé pracovné miesto cez EURES je novým systémom pracovnej mobility Európskej únie, cieľom ktorého je pomôcť mladým ľuďom s akoukoľvek kvalifikáciou nájsť si prácu a zamestnávateľom nájsť mladých zamestnancov. Tento leták poskytuje mladým uchádzačom o prácu a zamestnávateľom informácie o výhodách a podpore, ktoré môžu získať v rámci tohto systému. Táto publikácia je k dispozícii v tlačenej forme vo všetkých úradných jazykoch Európskej únie.

03/08/2011

FMW - Online Journal on free movement of workers within the European Union No 2  (03/08/2011)

Catalog N. : KE-XD-10-002-EN-N

FMW, the online Journal on free movement of workers within the European Union, is a twice-yearly publication coordinated by the network of experts on free movement of workers, through a Board of Advisors, under the supervision of the European Commission. Its aim is to develop academic interest and stimulate debate on this fundamental area of European law. In this second issue, we turn to two issues of central concern to EU workers who are using their free movement rights: the right to employment in a host Member State’s public sector for EU workers and the right to family life with family members in the host state.If you are interested in contributing to the Journal, please contact us at: empl-freemovement@ec.europa.eu. This online Journal is available in English only.

24/01/2011

Kedy môžete začať ? Praktická príručka pre nábor zamestnancov v Európe  (24/01/2011)

Catalog N. : KE-31-10-899-SK-C

Európsky trh práce bude v nasledujúcich rokoch čeliť niekoľkým problémom. Zamestnávatelia možno budú musieť hľadať zamestnancov so správnou kombináciou zručností a kvalifikácií po celej Európe, aby boli dobre pripravení zvládať zmeny. Táto publikácia je určená zamestnávateľom všetkých odvetví a veľkostí ako praktická príručka náboru zamestnancov v Európe. Táto publikácia je k dispozícii v tlačenej forme vo všetkých úradných jazykoch Európskej únie.

22/11/2010

FMW - Online Journal on free movement of workers within the European Union  (22/11/2010)

Catalog N. : KE-XD-10-001-EN-N

FMW, the online Journal on free movement of workers within the European Union, is a twice-yearly publication coordinated by the network of experts on free movement of workers, through a Board of Advisors, under the supervision of the European Commission.Its aim is to develop academic interest and stimulate debate on this fundamental area of European law. In this first issue, lawyer and author Esther Weizsäcker contributes to the debate on possible changes in the regulatory framework for the recognition of professional qualifications. Professor Kees Groenendijk addresses the issue of equal treatment of workers and the remedies available to enforce their rights. Finally, Professor Catherine Barnard discusses the consequences of the Commission v Luxembourg case on the posting of workers in the UK. If you are interested in contributing to the Journal, please contact us at: empl-freemovement@ec.europa.eu. This online Journal is available in English only.

17/08/2010

Finding a job in Europe - a guide for jobseekers - Update 2010  (17/08/2010)

Catalog N. : KE-31-10-453-EN-C

Learning new skills and gaining international professional experience can only be of benefit. This guide will help you set your sights on Europe. It is available in printed format in all EU official languages, as well as in Icelandic and Norwegian.

17/08/2010

Nábor zamestnancov v Európe: príručka pre zamestnávateľov  (17/08/2010)

Catalog N. : KE-31-10-452-SK-C

Ak chcete dosiahnuť úspech, je nevyhnutné, aby ste svoj podnik pripravili na výzvy rýchlo sa meniaceho trhu práce. Nie je ľahké nájsť zamestnancov s tými pravými zručnosťami a kvalifikáciami, vďaka ktorým sa vaša spoločnosť dostane medzi najlepšie podniky v odvetví – odpoveďou by však mohol byť nábor zamestnancov v celej Európe. Táto príručka vám predstaví možnosti náboru zamestnancov zo zahraničia a bude vás sprevádzať potrebnými krokmi.

    Zdieľať

  • Pridať na Twitter Pridať na Facebook Zdieľať na Google+