Ścieżka nawigacji

Doradztwo w zakresie programów staży i praktyk - Centrum informacyjne

Co to jest?

Jest to nowa usługa obejmująca wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej (UE) oferująca doradztwo w zakresie strategii, działań operacyjnych i polityki w odniesieniu do przygotowywania, prowadzenia, ulepszania oraz ewaluacji programów/planów staży i praktyk.

Centrum informacyjne oferuje:

 • Usługi informacyjne za pośrednictwem formularza internetowego, poczty elektronicznej lub telefonu.
 • Indywidualne porady i konsultacje dostosowane do potrzeb udzielane przez wyspecjalizowanych ekspertów ds. polityki
 • Regularnie aktualizowaną listę często zadawanych pytań (FAQ)
 • Bank wiedzy zawierający istotne informacje

Kto może korzystać?

 • Decydenci na szczeblu krajowym, regionalnym i lokalnym zajmujący się tematyką zatrudniania młodzieży, edukacji i szkoleń.
 • Instytucje Zarządzające Europejskim Funduszem Społecznym
 • Odpowiednie agencje krajowe i regionalne
 • Partnerzy społeczni

Jak to działa?

Centrum informacyjne zapewnia dostosowane do potrzeb wsparcie i doradztwo w zakresie planowania, wdrażania, ulepszania i zarządzania programami staży i praktyk. Kontakt z Centrum możliwy jest przez pocztę e-mail, stronę internetową lub telefon (w każdy wtorek i czwartek po południu). Jego pracownicy udzielają pomocy w języku angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim i polskim.

Pytania związane z procedurami i warunkami uzyskania wsparcia z EFS, w tym pytania od pomysłodawców projektów EFS powinny być kierowane do krajowej Instytucji Zarządzającej EFS.

Jakie są terminy funkcjonowania Centrum informacyjnego?

Centrum informacyjne będzie otwarte do końca 2014 r. Centrum będzie nieczynne w sierpniu oraz od 15 grudnia do 15 stycznia.

Jak można się z nami skontaktować?

 • Aby uzyskać odpowiedź na Państwa pytanie, prosimy o wypełnienie krótkiego Formularza zapytania, dostępnego w językach: EN, FR, DE, ES, IT i PL.
 • Należy wysłać e-mail na adres youthtrainingdesk@uk.ecorys.com
 • Skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem +44 (0) 121 212 8933 we wtorki i czwartki w godzinach 14:00 - 18:00 CET (Czas środkowoeuropejski). Zwracamy uwagę, że wstępna rozmowa telefoniczna będzie się odbywać w języku angielskim. Aby porozmawiać w innych dostępnych językach (FR, DE, ES, IT, PL) należy wysłać e-mail lub wypełnić formularz na stronie internetowej, co umożliwi nam zaaranżowanie rozmowy z ekspertem o odpowiednich umiejętnościach językowych.

Kiedy można oczekiwać odpowiedzi?

Pracownicy Centrum informacyjnego udzielą odpowiedzi w ciągu 3 dni roboczych (2 dni roboczych od września do 15 grudnia 2013 r.). Jeśli przygotowanie odpowiedzi na zapytanie wymaga dłuższego czasu, na przykład ze względu na konieczność kontaktu z odpowiednim specjalistą ds. polityki, poinformujemy o przewidywanych ramach czasowych w ciągu 3 dni.

Ta usługa jest świadczona przez Ecorys na zlecenie Komisji Europejskiej i finansowana w ramach pomocy technicznej ESF przez Komisję Europejską, DG ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego.

  Podziel się

 • Twitter Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Google+