Navigācijas ceļš

Neplānota ārstēšanās - Lihtenšteina

Ārkārtas gadījumi

Zvaniet uz 144 vai 112.

Amt für Gesundheit (Nacionālais veselības dienests) (vāciski un angliski)
Tālrunis: +423 236 7340
E-pasts: info@ag.llv.li

Ārstēšanās un izmaksas

Pacientiem jāmaksā pamatmaksa par veselības aprūpes apdrošināšanu un dažos gadījumos daļa no ārstēšanas izdevumiem. Pacientiem, kuriem ir Eiropas veselības apdrošināšanas karte, jāmaksā vidēji CHF 67,00, kas sedz viena mēneša veselības apdrūpes apdrošināšanu. Saņemot rēķinus no apmeklētajiem pakalpojumu sniedzējiem, Nacionālais veselības dienests apdrošinātajai personai nosūtīs rēķinu, kurā būs prasīts samaksāt šo pamatmaksu. Šī standartizētā maksa tiks iekasēta arī tad, ja uzturēšanās laiks valstī ir īsāks par mēnesi.

Personas, kas sasniegušas oficiāli noteikto pensionēšanās vecumu, maksā pusi no šīs maksas, un bērni, kas jaunāki par 20 gadiem, no šīs maksas ir atbrīvoti.

Ārsti

 • Lai izmantotu savu Eiropas veselības apdrošināšanas karti, jums jākonsultējas ar ārstu, kurš strādā valsts veselības sistēmā, sk.: http://www.lkv.li. Šīs konsultācijas ir par velti, jo ārstiem maksā tieši no apdrošināšanas (sk. iepriekš).
 • Ja konsultējaties ar ārstu, kuram nav līguma ar valsts veselības apdrošināšanu, jums būs jāsedz visas izmaksas un varēsit saņemt tikai 50 % kompensāciju.

Zobārsti

 • Lihtenšteinā valsts nenodrošina zobārstniecības pakalpojumus, līdz ar to jums jāmaksā pilna cena kā par privātu ārstēšanu.

Ārstēšanās slimnīcā

 • Lihtenšteinā ir tikai viena slimnīca.
 • Izņemot gadījumus, kad nepieciešama neatliekamā palīdzība, parasti ir vajadzīga Nacionālā veselības dienesta (Amt für Gesundheit) atļauja, lai jūs varētu uzņemt slimnīcā.
 • Par ārstēšanos slimnīcā jums ir jāmaksā.
 • Bērniem un pensionāriem ir noteikta zemāka maksa.

Recepšu zāles

Ātrā medicīniskā palīdzība

 • Atrās medicīniskās palīdzības ceļa izdevumus, braucot uz veselības aprūpes iestādēm, kurām ir līgums ar veselības apdrošinātāju federāciju, sedz valsts.

Ātrās palīdzības helikopters

 • Ir noteikts maksimālais ātrās palīdzības helikoptera izmantošanas izmaksu apjoms, kuru sedz valsts. Jums būs jāsedz izmaksas, kas pārsniedz šo maksimālo apjomu.

Kompensācija

Papildus apdrošināšanas maksai pacientiem parasti jāmaksā tikai noteikta daļa veselības aprūpes izmaksu, un par to kompensāciju saņemt nevar. Tomēr, ja konsultējaties ar Lihtenšteinā praktizējošu ārstu, kuram nav līguma ar valsti, jums vispirms būs jāsamaksā pilna cena un pēc tam jums kompensēs 50 %.

  Kopīgot

 • Norādīt vietnē Norādīt vietnē Kopīgot vietnē “Google+”