Navigācijas ceļš

Kā izmantot karti - Lielbritānija

Ārkārtas gadījumos

Zvaniet uz 999 vai 112.

Valsts veselības aprūpes dienesta (NHS) pakalpojums 111


Ārstēšana, izmaksas un to segšana

Ārsti

Zobārsti

  • Visi zobārstniecības pakalpojumi, kurus nodrošina NHS un kuri ir klīniski nepieciešami, tiek sniegti par standartizētu maksu, kas netiek kompensēta. Atrodiet tuvāko zobārstu.

Ārstēšanās Valsts veselības aprūpes dienesta (NHS) slimnīcā

  • Izņemot ārkārtējas situācijas, uz slimnīcu jūs nosūta ģimenes ārsts (terapeits), zobārsts vai acu ārsts. Ja jums ir derīga Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK), vairumu ārstniecisko procedūru NHS slimnīcās var saņemt bez maksas. Atrodiet tuvāko slimnīcu.
  • Kā ārzemniekam, kam ir derīga Eiropas veselības apdrošināšanas karte, jums ir tiesības saņemt visu valsts nodrošināto klīniski nepieciešamo ārstēšanu bez maksas. Tomēr minētā karte nedarbojas tad, ja ārstēšanās ir iepriekš plānota (tādas izmaksas šī karte nesedz).

Recepšu zāles

Ātrā medicīniskā palīdzība

  • Ātrās palīdzības transports pamatotos gadījumos ir bez maksas.

Ātrās palīdzības helikopters

  • Informācija nav pieejama.

Kompensācija

  • Apvienotajā Karalistē vairums ārstniecības pakalpojumu ir bez maksas, līdz ar to īpaša izdevumu kompensēšanas sistēma nepastāv.
  • Ja ir jāmaksā standartmaksa, piemēram, NHS noteiktā maksa par zobārstniecības pakalpojumiem vai recepšu zālēm, Apvienotajā Karalistē par to kompensāciju saņemt nevar.
  • Ja jums nācies samaksāt par ārstēšanu, pēc atgriešanās mājās pieprasiet kompensāciju savas valsts veselības apdrošināšanas iestādē.

Līdzmaksājums


Dialīze, skābeklis un ķīmijterapija


Kā pieprasīt EVAK karti?


Ārsti un slimnīcas, kas atzīst EVAK


Ja karte ir pazaudēta vai nozagta

Kontaktinformācija Apvienotās Karalistes izsniegto EVAK karšu turētājiem, kuriem nepieciešama medicīniskā aprūpe, atrodoties ārzemēs

Veselības aprūpes dienests valstspiederīgajiem ārzemēs (Overseas Healthcare Team)

Tālrunis: 0191 218 1999 (Apvienotajā Karalistē)

+44 191 218 1999 (no ārzemēm)

E-pasts: overseas.healthcare@dwp.gsi.gov.uk

Kolīdz esat atgriezies Apvienotajā Karalistē, lūdziet, lai jums izsniedz jaunu karti, ja iepriekšējā ir pazaudēta vai nozagta.