Navigācijas ceļš

Neplānota ārstēšanās - Spānija

Ārkārtas gadījumi

Zvaniet uz 112.

Ministerio de Sanidad, Servicios Sociales e Igualdad (Spānijas Veselības, sociālo lietu un vienlīdzības ministrija)
Tālrunis: +34 901 400 100
E-pasts: oiac@msssi.es
Tīmekļa vietne: www.msssi.gob.es

Ārstēšanās un izmaksas

Pirms dodaties uz konsultāciju pie ārsta vai uz slimnīcu, noskaidrojiet, vai tie sadarbojas ar valsts veselības aprūpes sistēmu un līdz ar to pieņem Eiropas veselības apdrošināšanas karti.

Spānijas Veselības, sociālo lietu un vienlīdzības ministrijas tīmekļa vietnē ir atrodamas saites uz veselības aprūpes jomā specializējušos organizāciju tīmekļa vietnēm. Tajās parasti sniegts attiecīgās autonomās kopienas teritorijā esošo veselības aprūpes iestāžu saraksts (slimnīcas, “centros de salud”).

Dažās slimnīcās un veselības aprūpes centros (“centro sanitario”) piedāvā gan privātas (pacients maksā visu summu), gan valsts nodrošinātas (valsts sedz daļu maksas) veselības aprūpes iespējas. Jums pašam būs jāpasaka, kam dodat priekšroku. Privātu veselības aprūpes pakalpojumu izmaksas nekompensē, un jūsu EHIC karte tos neietver.

Ārsti

 • Valsts medicīnas pakalpojumi ir par velti. Ņemiet vērā, ka viesnīcas un ceļojumu aģentūras dažkārt izsauc vai iesaka privātu ārstu, kurš prasīs maksu.
 • Ja vajadzīga ārsta palīdzība ārkārtas situācijā, uzrādiet savu Eiropas veselības apdrošināšanas karti un sakiet, ka vēlaties saņemt valsts nodrošinātos pakalpojumus (“asistencia sanitaria pública or asistencia del Sistema Nacional de Salud”).
 • Ja jums prasa, lai samaksājat uzreiz, tas nozīmē, ka jums sniedz pakalpojumu, kas NEIETILPST Spānijas valsts veselības aprūpes sistēmā, un ka jūsu Eiropas veselības apdrošināšanas karti nepieņems.

Zobārsti

 • Valsts veselības aprūpes sistēmā parasti neietilpst zobārstniecības pakalpojumi. Šos izdevumus neatlīdzina.

Ārstēšanās slimnīcā

 • Ja gadījums nav ļoti steidzams, jums ir vajadzīgs ārsta nosūtījums, lai jūs varētu uzņemt slimnīcā.
 • Par velti ārstē tikai valsts slimnīcās.
 • Slimnīcas uzņemšanas nodaļā uzrādiet savu Eiropas veselības apdrošināšanas karti, citādi no jums prasīs maksu kā no privāta pacienta. Privātas ārstēšanas izmaksas netiek kompensētas.

Recepšu zāles

 • Valsts veselības sistēmā akreditēta ārsta parakstītas zāles varat dabūt jebkurā aptiekā (spāniski: “farmacia”).
 • Ja varat pierādīt, ka esat pensionārs no jebkuras ES dalībvalsts, Īslandes, Lihtenšteinas, Norvēģijas vai Šveices, jums būs jāmaksā tikai daļa no izrakstīto zāļu cenas (ar dažiem izņēmumiem).
 • Ja jums jālieto zāles pēc izrakstīšanās no slimnīcas, tas būs norādīts slimnīcas sagatavotajā slimības vēstures izrakstā. Jums tas jāņem līdzi uz valsts primārās aprūpes centru (“Centro de salud”), kur ārsts iedos recepti.

Ātrā medicīniskā palīdzība

 • Ja neatliekamo medicīnisko palīdzību sniedz valsts slimnīca, tā ir par velti.

Ātrās palīdzības helikopters

 • Informācijas nav.

Kompensācija

Tā kā valsts nodrošinātā veselības aprūpe ir par velti, Spānijā nav īpašas kompensēšanas sistēmas.

Ja jums nācies samaksāt par ārstēšanu, pēc atgriešanās mājās pieprasiet kompensāciju savas valsts veselības apdrošināšanas iestādē.


  Kopīgot

 • Norādīt vietnē Norādīt vietnē Kopīgot vietnē “Google+”