Navigācijas ceļš

Neplānota ārstēšanās - Rumānija

Ārkārtas gadījumi

Zvaniet uz 112

Casa Nationala de Asigurari de Sanatate (Valsts veselības apdrošināšanas aģentūra) (vietne tikai rumāņu valodā)
Tālrunis: +40 372309.250

Ārstēšanās un izmaksas

Ārsti

  • Ar Eiropas veselības apdrošināšanas karti jums jāvēršas pie ārsta vai medicīnas speciālista, kas noslēdzis līgumu ar Rumānijas valsts veselības apdrošināšanas sistēmu.
  • Valsts veselības apdrošināšanas aģentūra kompensē izdevumus par ārsta apmeklējumu un izmeklējumiem.

Zobārsti

  • Ja vēlaties izmantot Eiropas veselības apdrošināšanas kartes priekšrocības, jums jāvēršas pie zobārsta, kas noslēdzis līgumu ar Rumānijas valsts veselības apdrošināšanas sistēmu.
  • Zobārstniecības pakalpojumi ir bez maksas bērniem, kuru vecums nepārsniedz 18 gadus. Tiem, kas vecāki par 18 gadiem, par velti ir tikai neatliekamie zobārstniecības pakalpojumi. Tiek kompensēti 60 % izdevumu par valsts subsidēto pakalpojumu paketē iekļautiem pakalpojumiem (sk. likumdošanas sadaļu).

Ārstēšanās slimnīcā

Recepšu zāles

  • Jums būs jāsedz starpība starp Rumānijas valsts veselības aprūpes sistēmas noteikto likmi, kuru kompensē, un zāļu reālo cenu. Starpību Rumānijā neatlīdzina, tomēr varat lūgt kompensāciju, kad būsiet atgriezies mājās.

Ātrā medicīniskā palīdzība

Ātrās palīdzības helikopters

  • Neatliekamās palīdzības helikoptera pakalpojumus sniedz vienīgi Rumānijas teritorijā un tikai īpašos ārkārtas gadījumos.

Kompensācija

Parasti veselības aprūpe ir par velti, tāpēc nav īpašas kompensēšanas sistēmas. Izņēmumi ir daži zobārstniecības pakalpojumi, zāles un medicīnas piederumi, par ko jums, iespējams, būs jāmaksā.

Nekompensē izdevumus par ārstēšanas pakalpojumiem, kuru sniedzēji nav līgumattiecībās ar valsts veselības apdrošināšanas sistēmu. Tie jāsedz pašam un pilnībā.

Ja jums nācies samaksāt par ārstēšanu, pēc atgriešanās mājās sazinieties ar savas valsts veselības apdrošināšanas iestādi, lai pieprasītu kompensāciju.


    Kopīgot

  • Norādīt vietnē Norādīt vietnē Kopīgot vietnē “Google+”