Naršymo kelias

Nenumatytas gydymasis - Ispanija

Būtinoji medicinos pagalba

Skambinkite numeriu 112

Ministerio de Sanidad, Servicios Sociales e Igualdad (Sveikatos apsaugos, socialinių paslaugų ir lygybės ministerija)
Tel. +34 901 400 100
E. paštas: oiac@msssi.es
Interneto svetainė: www.msssi.gob.es

Gydymas ir išlaidos

Prieš apsilankydami pas gydytoją ar ligoninėje, įsitikinkite, ar jie priklauso viešajai sveikatos priežiūros sistemai, t. y. priima Europos sveikatos draudimo kortelę.

Sveikatos apsaugos, socialinių paslaugų ir lygybės ministerijos interneto svetainėje rasite nuorodas į Sveikatos priežiūros srityje kompetentingų autonominių organizacijų interneto svetaines. Šiose svetainėse paprastai yra atitinkamos autonominės bendruomenės teritorijoje įsteigtų viešųjų centrų (ligoninių, sveikatos centrų) sąrašas.

Kai kurios ligoninės ir sveikatos priežiūros centrai (isp. „centro sanitario“) teikia ir privačias (pacientas moka visą kainą), ir viešąsias (iš dalies subsidijuojamas) sveikatos priežiūros paslaugas. Turite pasakyti, kurių paslaugų pageidaujate. Jokios išlaidos už privačias sveikatos priežiūros paslaugas nekompensuojamos ir pagal Europos sveikatos draudimo kortelę nedengiamos.

Gydytojai

 • Valstybės teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos nemokamos. Turėkite omenyje, kad viešbučiai ir kelionių organizatoriai kartais gali iškviesti ar rekomenduoti privatų gydytoją, kuriam reikės mokėti.
 • Jeigu reikia skubiai iškviesti gydytoją, įsitikinkite, kad turite galiojančią Europos sveikatos draudimo kortelę ir prašykite valstybės finansuojamų sveikatos priežiūros paslaugų (isp. „asistencia sanitaria pública or asistencia del Sistema Nacional de Salud“).
 • Jei jūsų prašoma sumokėti iš anksto, vadinasi šios sveikatos priežiūros paslaugos NĖRA valstybinės ir Europos sveikatos draudimo kortelė nebus priimta.

Stomatologai

 • Pagal valstybinę sistemą stomatologijos paslaugos paprastai neteikiamos. Jokios išlaidos nekompensuojamos.

Gydymas ligoninėje

 • Bet kokiam gydymui ligoninėje, išskyrus būtinąją pagalbą, reikia gydytojo siuntimo.
 • Nemokamas gydymas teikiamas tik valstybinėse ligoninėse.
 • Atvykę į ligoninę gydytis, parodykite Europos sveikatos draudimo kortelę, kitaip jums reikės mokėti, kaip privačiam pacientui. Išlaidos už privatų gydymą nekompensuojamos.

Receptiniai vaistai

 • Valstybinėje sveikatos priežiūros sistemoje dirbančių gydytojų išrašytų receptinių vaistų galima įsigyti bet kurioje vaistinėje (isp. „farmacia“).
 • Jei galite įrodyti, kad esate pensininkas iš kurios nors ES šalies, Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos arba Šveicarijos, jums reikės mokėti tik dalį receptinių vaistų kainos (yra tam tikrų išimčių).
 • Jei po išrašymo iš ligoninės jums reikia vaistų, tai bus nurodyta ligoninės išvadoje. Šią išvadą turite nunešti į pirminės priežiūros centrą (isp. „centro de salud“), kur gydytojas išrašys jums receptą.

Greitoji pagalba

 • Viešųjų ligoninių teikiamos greitosios pagalbos paslaugos yra nemokamos.

Oro greitoji pagalba

 • Informacijos nėra.

Kompensavimas

Kompensacijų nėra, nes valstybė teikia nemokamas sveikatos priežiūros paslaugas.

Jei už sveikatos priežiūrą turėjote mokėti, grįžę į savo šalį susisiekite su savo šalies sveikatos draudimo įstaiga ir prašykite kompensacijos.

  Siųsti draugams

 • „Twitter“ Skelbti „Facebook“ Bendrinti „Google+“