Naršymo kelias

Nenumatytas gydymasis - Rumunija

Būtinoji medicinos pagalba

Skambinkite numeriu 112

Casa Nationala de Asigurari de Sanatate (Nacionalinė sveikatos draudimo agentūra) (svetainė tik rumunų kalba)
Tel. +40 372 309 250

Gydymas ir išlaidos

Gydytojai

  • Kad galėtumėte pasinaudoti Europos sveikatos draudimo kortelės teikiamais privalumais, turite kreiptis į tuos bendrosios praktikos gydytojus arba konkrečių sričių specialistus, kurie priklauso Rumunijos valstybinei sveikatos draudimo sistemai.
  • Gydytojų konsultacijų ir medicininių apžiūrų išlaidos kompensuojamos valstybiniu sveikatos draudimu.

Stomatologai

  • Kad galėtumėte pasinaudoti Europos sveikatos draudimo kortelės teikiamais privalumais, turite kreiptis į tuos stomatologus, kurie priklauso Rumunijos valstybinei sveikatos draudimo sistemai.
  • Asmenims iki 18 m. stomatologinės apžiūros nemokamos. Vyresniems nei 18 metų asmenims skubi pagalba nemokama, be to, kompensuojama 60 % į medicinos paslaugų sąrašą įtrauktų gydymo paslaugų išlaidų (žr. skyrių apie teisės aktus).

Gydymas ligoninėje

Receptiniai vaistai

  • Turėsite sumokėti valstybinio sveikatos draudimo sistemos kompensuojamos etaloninės vaisto kainos ir faktinės vaisto pardavimo kainos vaistinėje skirtumą. Šios išlaidos Rumunijoje nekompensuojamos, bet kompensacijos galite prašyti grįžę į savo šalį.

Greitoji pagalba

Oro greitoji pagalba

  • Oro greitosios pagalbos paslaugos teikiamos tik Rumunijos teritorijoje ir tik ypač skubiais atvejais.

Kompensavimas

Sveikatos priežiūros paslaugos paprastai nemokamos, todėl kompensavimo sistemos nėra. Išimtys gali būti taikomos tam tikroms stomatologijos paslaugoms, vaistams ir medicinos prietaisams, už kuriuos gali tekti mokėti.

Valstybinio sveikatos draudimo sistemai nepriklausančių paslaugų teikėjų medicininės paslaugos nekompensuojamos ir už jas reikia mokėti visą kainą.

Jei už sveikatos priežiūrą turėjote mokėti, grįžę į savo šalį susisiekite su savo šalies sveikatos draudimo įstaiga ir prašykite kompensacijos.


    Siųsti draugams

  • „Twitter“ Skelbti „Facebook“ Bendrinti „Google+“