Naršymo kelias

Nenumatytas gydymasis - Prancūzija

Būtinoji medicinos pagalba

 • Skambinkite numeriu 112

Centre des Liaisons Européennes et Internationales de Sécurité Sociale (CLEISS)
(Europos ir tarptautinių socialinės apsaugos ryšių centras)
Išsami informacija prancūzų, anglų, ispanų, vokiečių, italų ir portugalų kalbomis.

Telefonas +33 1 45 26 33 41
E. paštas ceam@cleiss.fr

Gydymas, išlaidos, kompensavimas

Visą informaciją apie sveikatos priežiūros specialistus (gydytojus, stomatologus, slaugytojus ir kt.) ir ligonines vietovėje, kurioje esate apsistojęs, gydymo kainas ir kompensacijas Prancūzijoje rasite svetainėje ameli-direct (tik prancūzų kalba).

Gydytojai

 • Jei norite pasinaudoti Europos sveikatos draudimo kortelės teikiamais privalumais, reikėtų kreiptis į valstybinėje sveikatos priežiūros sistemoje užregistruotą gydytoją (pranc. „conventionné“).
 • Šie gydytojai yra dviejų kategorijų:
  1 sektoriaus (pranc. „secteur 1“) gydytojai, kurių paslaugoms taikomas oficialus tarifas,
  2 sektoriaus (pranc. „secteur 2“) gydytojai, už kurių paslaugas, be oficialaus tarifo, dar reikia mokėti papildomą mokestį.
 • Gydytojui reikia mokėti iš karto. Jis užpildys gydymo formą (pranc. „feuille de soins“) ir, jei reikės, išrašys receptą. Šios gydymo formos jums reikės prašant kompensacijos.

Stomatologai

 • Jei norite pasinaudoti Europos sveikatos draudimo kortelės teikiamais privalumais, reikėtų kreiptis į valstybinėje sveikatos priežiūros sistemoje užregistruotą stomatologą (pranc. „conventionné“).
 • Stomatologui reikės sumokėti iš karto. Jis užpildys gydymo formą (pranc. „feuille de soins“) ir, jei reikės, išrašys receptą. Šios gydymo formos jums reikės prašant kompensacijos.

Gydymas ligoninėje

 • Jei esate guldomas į ligoninę, būtinai pateikite Europos sveikatos draudimo kortelę. Tada nereikės iš anksto mokėti kompensuojamų mokesčių, o tik paciento įmoką.
 • Ligoninėje reikės mokėti dienos mokestį.
 • Už sudėtingesnį gydymą, be ligoninės dienos mokesčio, dar reikės mokėti papildomą nustatyto dydžio mokestį. Šie mokesčiai Prancūzijoje nekompensuojami, bet juos kompensuoti galėsite prašyti grįžęs į savo šalį.
 • Jei esate guldomas į privačią ligoninę ar kliniką, įsitikinkite, kad ji taip pat užregistruota teikti valstybines sveikatos priežiūros paslaugas (pranc. „conventionné“).

Receptai

 • Kartu su receptu turėtumėte gauti gydymo formą (pranc. „feuille de soins“). Be jos negalėsite gauti kompensacijos. Receptiniai vaistai kompensuojami tik jei jie yra kompensuojamų vaistų sąraše. Kurie vaistai kompensuojami, jums nurodys vaistininkas.

Greitoji pagalba

 • Kad reikia greitosios pagalbos automobilio ar taksi, privaloma įrodyti pateikus medicininį patvirtinimą. Už vežimą greitosios pagalbos automobiliu reikia iš anksto sumokėti tiesiai medikui.

Oro greitoji pagalba

 • Kad reikia oro greitosios pagalbos, privaloma įrodyti pateikus medicininį patvirtinimą ir prieš tai gauti leidimą iš vietos ligonių kasos CPAM (pranc. „Caisse Primaire d’Assurance Maladie“).

Kompensavimas

 • Kompensacijos prašymus reikėtų pateikti CPAM (pranc. „Caisse Primaire d’Assurance Maladie“) vietos biurui.
 • Jums reikės pateikti gydymo formą („feuille de soins“), čekių, receptų, Europos sveikatos draudimo kortelės kopijas, nurodyti savo gyvenamosios vietos adresą ir banko duomenis, įskaitant sąskaitos numerį IBAN formatu ir BIC kodą. Kompensacijos patvirtinimas jums bus atsiųstas į namus.
 • Gali būti kompensuojama apie 70 % standartinių gydymo išlaidų (arba 80 % gydymo ligoninėje išlaidų).
 • Jei pareikalauti kompensacijos viešėdamas Prancūzijoje negalėjote, grįžęs į savo šalį dėl jos kreipkitės į savo nacionalinio sveikatos draudimo įstaigą.
nullInformacijos nėra.

Dializė, deguonis ir chemoterapija

Naudokitės svetaine ameli-direct. Tai Prancūzijos sveikatos draudimo sistemos teikiama paslauga. Joje galite ieškoti oficialaus sveikatos priežiūros specialisto (gydytojo, stomatologo, vaistininko ir kt.) arba sveikatos priežiūros centro (ligoninės, klinikos ir kt.) pagal skirtingus kriterijus (pavyzdžiui, pavadinimą, pavardę, specializaciją, vietą). Ten galite rasti ir informaciją apie kainas ir galimybes gauti kompensaciją.

Šioje svetainėje sužinosite, kur galima gauti dializės, chemoterapijos arba deguonies terapijos (ji Prancūzijoje teikiama pulmonologijos skyriuose) paslaugas.

Jei kortelė pamesta ar pavogta

Kontaktinė informacija asmenims, kurių Europos sveikatos draudimo kortelės išduotos Prancūzijoje

Kreipkitės į savo CPAM („Caisse Primaire D‘Assurance Maladie“) biurą Prancūzijoje:


  Siųsti draugams

 • „Twitter“ Skelbti „Facebook“ Bendrinti „Google+“