Navigatsioonitee

Erakorraline arstiabi - Ühendkuningriik

Hädaolukord

Helistage numbril 999 või 112 (kui tegemist ei ole hädaolukorraga, siis numbril 101)

National Health Service 111 service (NHS) (riikliku tervishoiuteenistuse teenus 111)

Pakub teile meditsiinialast nõu ja soovitab teile parimat kohalikku teenust vajaliku ravi saamiseks. Helistage numbril 111, kui teil on vaja kiiresti arstiabi, kuid tegemist ei ole siiski hädaolukorraga (hädaolukorras helistage numbril 999).

Ravi ja kulud

Arstid

Hambaarstid

  • Kogu riikliku tervishoiuteenistuse (NHS) pakutava meditsiiniliselt näidustatud ravi eest tuleb maksta tavapärast tasu, mida ei hüvitata. Leidke teile lähim hambaarst.

Haiglaravi (NHS)

  • Hospitaliseerimise korraldab arst (üldarst), hambaarst või silmaarst, välja arvatud erakorralise meditsiinilise abi vajadusel. Kui teil on kehtiv Euroopa ravikindlustuskaart, on riikliku tervishoiuteenistuse (NHS) hallatavates haiglates enamus ravi tasuta. Leidke teile lähim haigla.
  • Kehtiva Euroopa ravikindlustuskaardiga on teil õigus tasuta saada meditsiiniliselt näidustatud tervishoiuteenust. Euroopa ravikindlustuskaart ei kata plaanilist ravi.

Ravimiretseptid

Kiirabi

  • Vajalikud kiirabi transpordikulud on hõlmatud.

Kiirabilennud

  • Teave puudub.

Hüvitamine

Ühendkuningriigis on ravi enamasti tasuta ning seega puudub ka hüvitamissüsteem.

Kui kohaldatakse tavapärast tasu (nt riikliku tervishoiuteenistusega (NHS) hõlmatud hambaarstide tasud), siis see ei kuulu Ühendkuningriigis hüvitamisele. Eraarstide poolt pakutava ravi hüvitamine ei ole ette nähtud.

Kui pidite ravi eest maksma, siis peaksite kodumaale jõudes ühendust võtma oma riikliku ravikindlustuse pakkujaga ning taotlema kulude hüvitamist.

    Jaga

  • Jaga Twitter´is Jaga Facebook´is Jagage Google+ vahendusel