Navigatsioonitee

Erakorraline arstiabi - Rumeenia

Hädaolukord

Helistage numbril 112

Casa Nationala de Asigurari de Sanatate (Riiklik ravikindlustusasutus) (üksnes rumeeniakeelne veebisait)
Tel: +40 372309.250

Ravi ja kulud

Arstid

  • Euroopa ravikindlustuskaarti saate kasutada sellise arsti või eriarsti vastuvõtul, kellel on leping Rumeenia riikliku ravikindlustussüsteemiga.
  • Visiidutasud ja meditsiiniuuringute kulud hüvitab riiklik ravikindlustus.

Hambaarstid

  • Euroopa ravikindlustuskaarti saate kasutada sellise hambaarsti vastuvõtul, kellel on leping Rumeenia riikliku ravikindlustussüsteemiga.
  • Hambaarsti kontroll on 18-aastastele ja noorematele tasuta. Üle 18-aastastele isikutele on erakorraline hambaraviteenus tasuta ning meditsiiniteenuste paketis hõlmatud ravist hüvitatakse 60% (vt õigusaktide rubriiki).

Haiglaravi

Ravimiretseptid

  • Peate tasuma Rumeenia ravikindlustussüsteemiga hõlmatud piirhinna ning ravimi tegeliku müügihinna vahe. Seda Rumeenias ei hüvitata, kuid te võite taotleda hüvitist tagasi kodumaale jõudes.

Kiirabi

Kiirabilennud

  • Kiirabailende teostatakse ainult Rumeenia territooriumil ning ainult äärmuslikus hädaolukorras.

Hüvitamine

Tervishoiuteenused on tavaliselt tasuta, seega puudub hüvitamise süsteem. Erandeid võib esineda teatavate hambaraviteenuste, ravimite ja meditsiiniseadmete puhul, mille eest võite olla kohustatud tasuma.

Riikliku ravikindlustussüsteemiga lepingut mitteomavate tervishoiuteenuste pakkujate juures makstud kulusid ei hüvitata ning te peate nende eest maksma täishinna.

Kui pidite ravi eest maksma, siis peaksite kodumaale jõudes ühendust võtma oma riikliku ravikindlustuse pakkujaga ning taotlema kulude hüvitamist.

    Jaga

  • Jaga Twitter´is Jaga Facebook´is Jagage Google+ vahendusel