Cesta

Neplánovaná lékařská péče - Spojené království

Kam zavolat v nouzové situaci

Linka 999 či 112 (u méně naléhavých případů 101)

Státní zdravotní služba 111 (NHS)

Pracovníci NHS (National Health Service) vám poradí a doporučí vám vhodné lékařské zařízení ve vašem okolí. Na číslo 111 můžete volat vždy, potřebujete-li rychle k lékaři. Ve velmi naléhavých případech volejte záchrannou službu na čísle 999.

Léčba a náklady

Lékaři

Zubní lékaři

  • Za veškeré nezbytné zákroky zubních lékařů, kteří poskytují služby v rámci státního systému zdravotní péče NHS, se platí standardní poplatek, který nelze nárokovat zpět. Vyhledat nejbližšího zubaře

Nemocniční péče (NHS)

  • S výjimkou ošetření na pohotovosti musí hospitalizaci doporučit praktický lékař (GP), zubař či oční specialista. Pokud jste držitelem evropského průkazu zdravotního pojištění, je většina ošetření ve státních nemocničních zařízeních (NHS) zdarma. Vyhledat nejbližší nemocnici
  • Jste-li držitelem evropského průkazu zdravotního pojištění, máte nárok na bezplatné lékařské vyšetření v naléhavých případech. Průkaz vás však neopravňuje k čerpání plánované, tedy nikoli naléhavé lékařské péče.

Lékařské předpisy

Záchranná služba

  • Neodkladný zásah záchranné služby je zdarma.

Letecká záchranná služba

  • Informace nejsou k dispozici.

Proplácení nákladů

Ve Spojeném království pacient za lékařské ošetření zpravidla neplatí, a proto neexistuje systém proplácení nákladů.

Pokud vám bude například za ošetření zubním lékařem pracujícím v rámci státního systému NHS naúčtován standardní poplatek, nemůžete ve Velké Británii požadovat jeho proplacení. Neproplácí se ani náklady za ošetření soukromým lékařem.

Pokud jste za lékařskou péči museli zaplatit, obraťte se po návratu domů na svou zdravotní pojišťovnu s žádostí o proplacení.

    Sdílet

  • Přidej na Twitter Přidej na Facebook Sdílet na Google+