Cesta

Neplánovaná lékařská péče - Kypr

Poznámka: Evropský průkaz zdravotního pojištění neplatí v severní části Kypru („Severokyperské turecké republice“). Důrazně doporučujeme, abyste si před cestou do této oblasti sjednali soukromé zdravotní pojištění.

Kam zavolat v nouzové situaci

Ministerstvo zdravotnictví
Tel: +357 22 605300
E-mailová adresa: sstratis@moh.gov.cy

Léčba a náklady

Lékaři

  • Po předložení evropského průkazu zdravotního pojištění vás ošetří lékaři ve státních zdravotních zařízeních. Za každé ošetření vám bude účtován základní poplatek.

Zubní lékaři

  • Po předložení evropského průkazu zdravotního pojištění vám poskytnou péči dentisté ve státních zdravotních zařízeních. Za každé ošetření vám bude účtován základní poplatek.

Nemocniční péče

  • K hospitalizaci budete potřebovat doporučení lékaře, který poskytuje služby v rámci státního systému zdravotní péče. To neplatí pro příjem na pohotovost či úrazové oddělení.

Lékařské předpisy

  • Léky předepsané lékařem spadajícím pod státní systém zdravotní péče jsou zdarma. Lék vám nebude účtován, pokud si ho vyzvednete v lékárně spadající pod státní zdravotní systém.

Záchranná služba

  • Po předložení evropského průkazu zdravotního pojištění za výjezdy záchranné služby neplatíte.

Letecká záchranná služba

  • Na přepravu leteckou záchrannou službou se evropský průkaz zdravotního pojištění nevztahuje. Tato částka se neproplácí.

Proplácení nákladů

Na Kypru se náklady na lékařskou péči neproplácejí. Z celkových nákladů na péči je vám vždy účtována pouze určitá část, kterou hradí pacient a která se již dále neproplácí.

Pokud jste za lékařskou péči museli zaplatit, obraťte se po návratu domů na svou pojišťovnu s žádostí o jejich proplacení.

    Sdílet

  • Přidej na Twitter Přidej na Facebook Sdílet na Google+