Verze pro tiskZmenšit textZvětšit text

Evropa a vy v roce 2008

Podobně jako fotografická momentka poskytuje dokument Evropa a vy v roce 2008 náhled na širší souvislosti; rychlý a jednoduchý pohled na některé z výsledků, kterých se podařilo EU dosáhnout v roce 2008.

Nabízí příklady oblastí, ve kterých dosahuje Evropská unie významných pokroků pro život svých občanů a lidí daleko za svými hranicemi. Od zajištění toho, aby měla Evropa i ve vzdálené budoucnosti dostatečné zásoby energie, po zlepšení pracovních podmínek a posílení bezpečnosti výrobků a zdraví lidí, pracuje EU na politikách a postupech, které mají přímý vliv na způsob našeho života.

Před volbami do Evropského parlamentu v červnu 2009 bude úloha EU dokonce ještě více ve středu zájmu veřejnosti. Úplně každý z nás dostane příležitost spolurozhodovat o tom, jakým směrem se má Evropa ubírat. Opravdu důležité je to, co EU dělá a co přináší. Záměr ležící za všemi těmito činnostmi je stále stejný: učinit z Evropy a ze světa, jehož je součástí, lepší místo.

Margot WallströmMargot Wallström
Margot Wallström je místopředsedkyní Evropské komise a je odpovědná za vztahy mezi institucemi a za komunikaci. Můžete ji kontaktovat na jejím osobním blogu English .
© Evropská komise
Poslední aktualizace: 06/01/2009 | Začátek stránky