Navigačný riadok

Inteligentné okno osvetľuje cestu k úspechu

Október 2016

Rakúsky podnik z kategórie malých a stredných podnikov sa pokúša zmeniť európske budovy prostredníctvom inovačného samoosvetľovacieho skla, vďaka ktorému okná vytvárajú prirodzené denné svetlo.

LightGlass Technology, rakúsky MSP so sídlom vo Viedni, minulý rok uviedol na trh samoosvetľovacie sklo a už s ním získal dizajnérske ocenenia v Nemecku, Rakúsku aj v USA.

„Medzi dve vrstvy izolačného skla aplikujeme špeciálnu LED technológiu spolu so svetlovodivým povrchom,” hovorí Felix Zabel, spoločník a konateľ spoločnosti LightGlass.

„Po vypnutí zostáva sklo úplne priehľadné, a keď je zapnuté, dosahuje kompletné, rovnomerné osvetlenie.”

Spoločnosť LightGlass bola založená v roku 2014 a na svoju technológiu poskytuje licencie medzinárodným partnerom v mnohých priemyselných odvetviach od stavebných spoločností až po výrobcov výťahov.

„Namiesto zapínania ďalšieho osvetlenia alebo lámp môžete zapnúť okno, resp. sklo a použiť ho ako umelý zdroj svetla,” hovorí Zabel.

Prostredníctvom viedenskej obchodnej agentúry získala spoločnosť LightGlass prístup k financovaniu z európskych štrukturálnych a investičných fondov (EŠIF), ktoré sú určené na podporu ďalšieho rozvoja perspektívnych malých a stredných podnikov.

„Začínali sme so základnou technológiou ALED a potom sme investovali značné prostriedky do jej ďalšieho vývoja,” hovorí Zabel.

V súčasnosti LightGlass pracuje na „značke ALED” pre maloobchodné priestory, ktorá vnútri okna zobrazuje názov alebo logo spoločnosti. Okrem toho vlastní patenty, ktoré do skla umožňujú integrovať elektronické súčasti, ako sú snímače, kamery či obrazovky.

„Ak chcete byť konkurencieschopní a prinášať na trh ďalšie inovácie, je veľmi dôležité investovať do výskumu a vývoja,” hovorí Zabel.

Chcete zanechať stopu vo svete podnikania? EÚ vám môže pomôcť.

Všetky úspešné príbehy

Na začiatok
Ale čo je to MSP?

Novinky

  Všetky novinkyRSS

  Kľúčové programy pre podnikateľov

  • Rozšírte svoju činnosť do zahraničia s Enterprise Europe Network
  • Zaučte budúcich podnikateľov s Erasmus for Young Entrepreneurs

  Túto internetovú stránku spravuje GR pre vnútorný trh, priemysel, podnikanie a MSP
  a je financovaná cez Rámcový program pre konkurencieschopnosť a inovácie (CIP).

  Posledná aktualizácia: 17/10/2016 | Na začiatok