Naršymo kelias

Inovacijos siekiant apsaugoti aplinką - perdirbti yra pelninga

2013 m. gegužės mėn.

Bibiana Ferrari, generalinė direktorė, „Relight“ © „euronews“ 2013 m.

1999 m. įkurta Italijos bendrovė „Relight“, kurioje šiandien dirba 70 žmonių, prisideda prie šiuolaikinės pažangios visuomenės kūrimo, perdirbdama panaudotus televizorius ir juos paversdama patraukliomis keraminėmis plytelėmis.

Ši įmonė kartu su kitomis įmonėmis vykdo „Glass Plus“ projektą pagal Europos Komisijos ekologinių inovacijų programą, suteikdama senų televizorių ekranams antrą gyvenimą.

„Relight“ tai keliais aspektais naudinga veikla - ši įmonė teikia svarbią aplinką tausojančią paslaugą ir 2011 m. jos metinė apyvarta išaugo iki 8 mln. EUR. „Relight“ generalinė direktorė Bibiana Ferrari paaiškino: „Mano gamykla yra pelninga, ji kuria darbo vietas ir taiko tvarią veiklos sistemą“.

Pridedant perdirbto stiklo į molio mišinį, iš kurio gaminamos keraminės plytelės, „Glass Plus“ projekto vykdymo metu iki dabar pagaminta 500 000 kvadratinių metrų keraminių plytelių. „Glass Plus“ projekto koordinatorius Davide Carra paaiškino, kad: „[šis skaičius] reiškia, jog perdirbome 2 500 tonų stiklo iš senų televizorių“.

Naudojant perdirbtą stiklą taip pat žymiai sumažinama priklausomybė nuo importuojamų žaliavų. „Tai mums labai svarbu“, - paaiškino keramikos gamintojo „Refin“ generalinis vadovas Arnold Stabinger, - „nes mes visada sutelkiame dėmesį į inovacijas, aukštą kokybę ir dizainą“.

„Relight“ vadovės Bibianos Ferrari nuomone, trys pagrindiniai dalykai, leidžiantys pasiekti sėkmės šioje srityje, yra „dėmesio sutelkimas į plėtrą ir mokslinius tyrimus, gausių pastangų ir energijos skyrimas aplinkosaugos klausimais ir gebėjimas apdoroti atliekas pagal pramonės poreikius.“

 • Aplinkos apsauga gali būti pelningaEnglish
 • Apsilankykite „Glass Plus“English svetainėje
 • Finansavimo galimybės ir daugiau ekologinių inovacijų svetainėjeEnglish

Visos sėkmės istorijos

Į puslapio pradžią
Tačiau kas yra MVĮ?

Naujienos

  Visos naujienosRSS

  Pagrindinės programos verslininkams

  • Plėskite verslą užsienyje su „Enterprise Europe Network“
  • Ugdykite būsimus verslininkus su „Erasmus for Young Entrepreneurs“

  Šią tinklavietę tvarko Vidaus rinkos, pramonės, verslumo ir MVĮ generalinis direktoratas,
  ji finansuojama pagal Bendrąją konkurencingumo ir inovacijų programą (CIP).

  Paskutinį kartą atnaujinta: 03/06/2013 | Į puslapio pradžią