Navigatsioonitee

Innovatsioon keskkonnakaitse teenistuses - tulus ringlussevõtt

Mai 2013

Bibiana Ferrari, tegevjuht, Relight © euronews 2013

1999. aastal asutatud Itaalia firma Relight, kus praeguseks töötab 70 inimest, toodab kasutatud teleritest nägusaid keraamilisi plaate, olles tänapäeva innovaatilise ühiskonna tugisambaks.

Tegutsetakse mitmeid ettevõtteid ühendava Glass Plusi projekti raames - see on Euroopa Komisjoni ökoinnovatsiooni programm, mis annab kasutatud teleriekraanidele uue elu.

Relighti jaoks on tegu igati kasuliku tegevusega - samal ajal, kui pakuti olulist jätkusuutlikku keskkonnateenust, ulatus nende käive 2011. aastal 8 miljoni euroni. Nagu selgitab Relighti tegevjuht Bibiana Ferrari: „Meie tehas toodab kasumit, loob töökohti ja toimib iseseisva süsteemina.”

Ringlussevõetud klaasi ja savi segust on Glass Plusi projekti raames tänaseks toodetud 500 000 ruutmeetrit keraamilisi plaate, mis projekti koordinaatori Davide Carra selgitusel „tähendab, et oleme ümber töödelnud 2500 tonni kasutatud teleritest pärit klaasi.”

Tänu ringlussevõetud klaasi kasutamisele väheneb tunduvalt ka sõltuvus imporditud toorainetest. „See on meie jaoks väga oluline,” selgitab keraamikatootja Refini peadirektor Arnold Stabinger, „kuna paneme alati suurt rõhku innovatsioonile, kõrgele kvaliteedile ja disainile.”

Relighti esindaja Bibiana Ferrari arvates on selles valdkonnas edu saavutamiseks vaja kolme asja: „Keskenduda teadus- ja arendustegevusele, kulutada palju energiat ja jõudu keskkonnaküsimustele ning suuta töödelda jäätmeid vastavalt tööstuse vajadustele.”

 • Keskkonnakaitsega võib hästi teenidaEnglish
 • Glass PlusiEnglish veebisait
 • Rahastamisvõimalused jpm ökoinnovatsiooni veebisaidilEnglish

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 03/06/2013 | Üles