Navigatsioonitee

Naisettevõtjad võivad pakkuda kriisist väljapääsu

Märts 2013

Adrienn Koronczi, ettevõtte INTER-GEP tegevdirektori asetäitja ja naisettevõtjate mentor © euronews 2013

Naisettevõtjate mentorite Euroopa võrgustik koosneb juhendajatest, kes julgustavad naisi alustama ettevõtlust ja pakuvad vajalikku tuge.

Samas on siiski veel palju ära teha, sest naisettevõtjad moodustavad vaid 34,4% ELi FIEdest ja nende osakaal alustavatest ettevõtetest on umbes 30%. Autotööstusele varuosi valmistava Ungari tehase asedirektor Adrienn Koronczi on selline ettevõtja, kuid lisaks on ta ka üks kaheteistkümnest naisettevõtjate mentorist Ungaris.

Adrienn on juba enam kui 10 aastat juhtimisvõtteid õpetanud ja see on olnud heaks lähtekohaks tema vabatahtlikule tööle mentorina. Praegu juhendab ta kahte ettevõtjat, leides innustust tema enda sõnul „oma kogemuste jagamisest kohalikul ja rahvusvahelisel tasandil, eriti suurtes ja keskmise suurusega ettevõtetes, et aidata oma juhendatavatel nende endi valdkondades edukalt läbi lüüa”.

Üks tema juhendatavatest on Maprofa Informatika omanik Bernadett Vucskó, kellel sarnaselt paljude teiste alustavate ettevõtjatega oli raskusi keeruka raamatupidamissüsteemi mõistmisel ning just selles olid Adrienni kogemused väga kasulikud. „Nüüd ma tean täpselt, mida pean oma raamatupidajalt nõudma,” rääkis Bernadett, „mille suhtes pean silmad lahti hoidma ja kuidas oma tegevust kavandama, et jõuda soovitud tulemusteni”.

Kogemuste vahetamine on ka Adriennile kasulik olnud, muu hulgas tema enda võrgustiku arendamiseks. „Selle mentorlusprogrammi kaudu kohtun ma uute ettevõtjatega. Minu arvates on sellise võrgustiku arendamine väga tähtis.”

 • Naisettevõtjad võivad pakkuda kriisist väljapääsu (videoEnglish)
 • Ettevõtluse ja tööstuse peadirektoraadi naisettevõtluse portaal English
 • Enterprise Europe NetworkDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski - ELi ärivõimaluste maksimaalne kasutamine

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 31/01/2014 | Üles