Navigatsioonitee

Eesmärkide poole

Juuni 2013

Alexandra Voß, teadusdirektor, Neuroproof © euronews 2013

Väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete edu sõltub enamasti sellest, kas suudetakse leida kapitali - sama lugu on Saksa firmaga NeuroProof, mis tegeleb aju bioelektrilise aktiivsuse analüüsimisega, et töötada välja uusi valuvaigistavaid ravimeid.

2007. aastal asutatud NeuroProofis töötab praeguse seisuga 17 tippspetsialisti, kes on spetsialiseerunud rakukultuuridele, neurobioloogiale ja neuroküberneetikale. Uute valuvaigistite uurimise alal rahvusvahelist tunnustust pälvinud NeuroProof pöördus partnerite ja rahastamise otsinguil võrgustiku Enterprise Europe Network poole. Praeguseks on nelja eraldiseisva projekti raames saadud ligi 1,4 miljonit eurot ning leitud 37 uut partnerit mitmelt poolt maailmast.

Võrgustiku Enterprise Europe Network 3000 eksperdi hulka kuuluva Frank Graage selgitusel teab NeuroProof nüüdseks täpselt, millistele valdkondadele ja turgudele rõhku panna: „Enam ei otsi me niivõrd teaduspartnereid, vaid märksa rohkem äripartnereid.”

„Ilma selle abita,” märkis Alexandra Voß, „poleks me saanud keskenduda uute tehnoloogiate juurutamisele oma metoodikas (nt inimese tüvirakud, transgeensed mudelid jms). Kuna tegu on niivõrd aja-, töö- ja ka rahamahukate asjadega, ei saa kuidagi ilma projektideta, kuhu on kaasatud rahvusvahelised partnerid.”

NeuroProofi senise edu valguses soovitab Alexandra Voß: „Leidke oma äri- ja teadustegevuse arendamiseks ülemaailmseid partnereid. Ja mis kõige tähtsam - hoolitsege, et töötajad oleksid rahul!”

 • Valuvaigistite väljatöötamine (video)English
 • NeuroProofEnglish
 • Võrgustik Enterprise Europe Network - abistav käsiEnglish

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 10/01/2014 | Üles