Navigācijas ceļš

Sadarbība un konkurētspēja

2013. gada jūlijs

Chernomorka © euronews 2013

Bulgārijas kooperatīvs “Chernomorka”, kas darbojas Burgasas pilsētā, nodrošina darba iespējas personām ar invaliditāti, ražojot apģērbu zīdaiņiem un bērniem.

Kooperatīvā “Chernomorka”, ko 1950. gadā dibinājuši kara invalīdi (tā nosaukums burtiskā tulkojumā nozīmē “sieviete no Melnās Jūras reģiona”), strādā tikai nedaudz vairāk kā 100 darbinieku, no kuriem 80 % ir sievietes un 57 % ir personas ar invaliditāti. Šis darbs palīdz sociāli integrēt personas ar invaliditāti, samazina atkarību no valsts pabalstiem, uzlabo šo personu nodarbināmību, tādējādi ceļot viņu statusu sabiedrībā, kā arī pašcieņu.

Kooperatīvs piecu gadu laikā ir saņēmis ES atbalstu aptuveni EUR 190 000 apmērā, izmantojot Eiropas struktūrfondus, lai apmācītu darbiniekus un pielāgotu darba vidi invalīdu īpašajām vajadzībām. Kā paskaidroja kooperatīva “Chernomorka” priekšsēdētāja Maija Marinova: “Protams, tas ir ietekmējis kooperatīva finansiālo stāvokli. Apgrozījums ir palielinājies par 5-10 procentiem gadā, un mēs esam pieņēmuši darbā daudz cilvēku, tostarp personas ar invaliditāti. Iepriekš pie šīs līnijas pie mums strādāja 8-10 darbinieki, bet tagad - pēc septiņiem gadiem - šeit strādā 30 cilvēki.”

“Mūsu mērķis ir uzlabot mūsu produkcijas kvalitāti”, turpina Maija Marinova, “un vienlaikus padarīt darba apstākļus piemērotākus darbiniekiem ar invaliditāti. Un, protams, uzlabot produktivitāti - tas ir pats svarīgākais.” Taču sociāli atbildīgais mērķis nodrošināt darba terapiju personām ar invaliditāti ir palicis nemainīgs.

 • Sadarbība un konkurētspēja - noskatieties videoEnglish
 • Kooperatīvs “Chernomorka” българскиEnglish
 • Atbalsts MVU politikas iniciatīvām no struktūrfondiem DeutschEnglishfrançais

Visi veiksmes stāsti

Lapas sākums
Kas ir MVU?

Jaunumi

  Visi jaunumiRSS

  Galvenās programmas uzņēmējiem

  • Starptautiskam vērienam — Enterprise Europe Network
  • Palīgs topošajiem uzņēmējiem — Erasmus for Young Entrepreneurs

  Šo tīmekļa vietni pārvalda Iekšējā tirgus, rūpniecības, uzņēmējdarbības un MVU ĢD,
  un finansējumu tai nodrošina Konkurētspējas un inovāciju pamatprogramma (KIP).

  Pēdējā atjaunināšana: 03/03/2014 | Lapas sākums