Naršymo kelias

Bendradarbiavimas ir konkurencingumas

2013 m. liepos mėn.

Černomorka © euronews, 2013 m.

Burgaso mieste, Bulgarijoje, įsikūręs kooperatyvas „Černomorka“ siūlo neįgaliesiems siūti kūdikiams bei vaikams skirtus drabužius.

„Černomorkoje“, kurią 1950 m. įkūrė karo suluošintieji, ir kurios pavadinimas reiškia „Juodosios jūros pakrantės gyventoja“, dirba kiek daugiau nei 100 žmonių, tarp jų - 80 % moterų ir 57 % neįgaliųjų. Darbas šioje įmonėje palengvina socialinę neįgaliųjų integraciją, mažina priklausomybę nuo valstybės pašalpų, gerina šių žmonių galimybes įsidarbinti ir pagerinti savigarbą bei padėtį bendruomenėse.

Per penkerius metus kooperatyvas iš Europos struktūrinių fondų gavo apie 190 000 eurų ES paramos, kuri panaudota mokyti darbuotojus ir pritaikyti darbo aplinką ypatingiems neįgaliųjų poreikiams. Kaip aiškina „Černomorkos“ prezidentė Maya Marinova, „žinoma, kad tai turėjo poveikį kooperatyvo finansinei padėčiai. Apyvarta išaugo 5-10 % per metus ir priėmėme daug naujų darbuotojų, tarp jų neįgaliųjų. Anksčiau prie šios linijos dirbo 8-10 žmonių, o dabar, po septynerių metų, dirba 30.“

„Mūsų tikslas yra pagerinti gaminių kokybę, - tęsia M. Marinova, - ir tuo pačiu palengvinti darbo sąlygas neįgaliesiems. Taip pat, žinoma, siekiame didinti našumą, nes juk tai - svarbiausia.“ Tačiau socialiai atsakingas tikslas paversti darbą terapija neįgaliesiems nepasikeitė.

 • Bendradarbiavimas ir konkurencingumas - žiūrėti vaizdo siužetąEnglish
 • Kooperatyvas „Černomorka“ българскиEnglish
 • MVĮ politikos iniciatyvų rėmimas iš struktūrinių fondų DeutschEnglishfrançais

Visos sėkmės istorijos

Į puslapio pradžią
Tačiau kas yra MVĮ?

Naujienos

  Visos naujienosRSS

  Pagrindinės programos verslininkams

  • Plėskite verslą užsienyje su „Enterprise Europe Network“
  • Ugdykite būsimus verslininkus su „Erasmus for Young Entrepreneurs“

  Šią tinklavietę tvarko Vidaus rinkos, pramonės, verslumo ir MVĮ generalinis direktoratas,
  ji finansuojama pagal Bendrąją konkurencingumo ir inovacijų programą (CIP).

  Paskutinį kartą atnaujinta: 03/03/2014 | Į puslapio pradžią