Navigatsioonitee

Konkurentsivõimeline tootmisühistu

Juuli 2013

Chernomorka © euronews 2013

Bulgaaria ühistu Chernomorka, mis tegutseb Burgase linnas, pakub puuetega inimestele võimalust töötada imiku- ja lasteriiete valmistamise alal.

1950. aastal sõjainvaliidide poolt asutatud Chernomorka - mille nimi tähendab otsetõlkes naist Musta mere äärest - annab tööd veidi enam kui 100 inimesele, kellest 80% on naised ja 57% on puudega. See töö soodustab puuetega inimeste sotsiaalset integratsiooni, vähendab sõltuvust riiklikest abirahadest, parandab tööalast konkurentsivõimet ning seeläbi ka ühiskondlikku positsiooni ja enesehinnangut.

Viie aasta jooksul on ühistu saanud töötajate koolitamiseks ning töökeskkonna kohandamiseks puuetega inimeste erivajadustele Euroopa tõukefondide kaudu ligi 190 000 eurot ELi toetust. Chernomorka esinaine Maya Marinova selgitab: „Muidugi on see mõjutanud ka ühistu rahalist olukorda. Käive on kasvanud 5-10% aastas ja oleme palganud palju töötajaid, sealhulgas puuetega inimesi. Kui varem töötas meil sellel liinil 8-10 inimest, siis nüüd, seitse aastat hiljem, on neid 30.”

„Meie eesmärk on tõsta toodangu kvaliteeti,” jätkab Maya Marinova, „ja ühtlasi parandada puuetega inimeste töötingimusi. Ning kõige olulisem on mõistagi tõsta tootlikkust.” Samas pole kuhugi kadunud ka sotsiaalsest vastutusest lähtuv eesmärk võimaldada puuetega inimestele tööteraapiat.

 • Videoülevaade konkurentsivõimelisest tootmisühistustEnglish
 • Chernomorka ühistu българскиEnglish
 • VKE-poliitika algatuste toetamine tõukefondidest DeutschEnglishfrançais

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 03/03/2014 | Üles