Navigācijas ceļš

Zaļā modernizācija dod svaigu enerģiju viesnīcai Vīnes pilsētā

2013. gada janvārī

http://www.hotelstadthalle.at/image/files-HotelaussenKraftwerkohnelogoLarge.jpg Viesnīca Stadthalle Vīnē. Saules fotoelementu sistēma. [authorisation for use to be requested]

Pasaulē pirmā pilsētā esošā viesnīca nepieciešamo ieguldījumu veikšanai, lai sasniegtu nulles enerģijas bilanci, saņēma palīdzību no ES. Samazinātais emisiju līmenis ne vien palīdz videi, bet sniedz labumu arī uzņēmumam.

Dizaina viesnīca Stadthalle Vīnē, Austrijā ir mazs uzņēmums ar mazu oglekļa pēdas nospiedumu — saražo tikai tik daudz enerģijas, cik pats patērē.

Ieguldot EUR 700 000 lietus ūdens savākšanā, dzeramā ūdens otrreizējā pārstrādē, LED apgaismojumā, saules enerģijas paneļos, ūdens sūkņos un citās inovatīvās sistēmās, lai samazinātu CO2 emisijas, īpašniece Mihaēla Reiterere (Michaela Reiterer) ir pārvērtusi Stadthalle viesnīcu videi draudzīgā uzņēmumā.

„Parastā trīszvaigžņu viesnīcā Austrijā enerģijas izmaksas veido apmēram 6-7 %, bet mūsu izmaksas par enerģiju ir 2 %. Tā kā tas patiešām ietaupa naudu,” viņa norāda. Tas viņai deva iespēju ieguldīt līdzekļus, lai uzlabotu pakalpojumu kvalitāti un sakarus, un „mēs gandrīz divas reizes palielinājām mūsu darbinieku skaitu”.

Šo izaugsmi bija iespējams panākt, pateicoties finansējumam, kas saņemts no ES programmas „Saprātīga enerģija Eiropai” (IEE). Programma piešķir projektu finansējumu, lai atbalstītu labāku energoefektivitāti un atjaunojamo enerģijas resursu izmantošanu.

Zaļā viesnīca kalpoja kā norāde uz viesnīcu energorisinājumu e-rīkkopu („HES e-toolkit”). To IEE programmas ietvaros ir izveidojusi Pasaules Tūrisma organizācija, un tā ļauj mazajiem uzņēmumiem, kas darbojas viesu uzņemšanas jomā, novērtēt savu enerģijas izlietojumu un saņemt tiem īpaši pielāgotus ieteikumus.

Šo rīku ir izmantojuši jau vairāk nekā 400 Eiropas viesnīcnieku.

 • Kļūstiet zaļi, piedzīvojiet uzplaukumu — noskatieties videoEnglish
 • Lai varētu iziet starptautiskajā telpā vai saņemt ES finansējumu, sazinieties ar sev tuvāko Enterprise Europe NetworkDeutschespañolfrançaisitalianopolskipārstāvi
 • Viesnīcu energorisinājumu e-rīkkopa — aprēķiniet savas viesnīcas oglekļa pēdas nospiedumuEnglish
 • Finansējums, lai padarītu zaļāku jūsu uzņēmumu — programma „Saprātīga enerģija Eiropai”English
 • Uzziniet vairāk par pasaulē pirmo pilsētā esošo viesnīcu ar nulles enerģijas bilanciEnglish

Visi veiksmes stāsti

Lapas sākums
Kas ir MVU?

Jaunumi

  Visi jaunumiRSS

  Galvenās programmas uzņēmējiem

  • Starptautiskam vērienam — Enterprise Europe Network
  • Palīgs topošajiem uzņēmējiem — Erasmus for Young Entrepreneurs

  Šo tīmekļa vietni pārvalda Iekšējā tirgus, rūpniecības, uzņēmējdarbības un MVU ĢD,
  un finansējumu tai nodrošina Konkurētspējas un inovāciju pamatprogramma (KIP).

  Pēdējā atjaunināšana: 03/01/2014 | Lapas sākums