Naršymo kelias

Tapęs ekologišku Vienos miesto viešbutis įgavo naujos energijos

2013 m. sausio mėn.

http://www.hotelstadthalle.at/image/files-HotelaussenKraftwerkohnelogoLarge.jpg Viešbutis „Stadthalle“, Viena – fotovoltinė sistema [authorisation for use to be requested]

Pirmasis pasaulyje miesto viešbutis su nuliniu energijos balansu gavo paramą iš ES, kad galėtų atlikti reikiamas investicijas. Mažesnė tarša naudinga ne tik aplinkai, bet ir verslui.

„Boutique Hotel Stadthalle“ Vienoje, Austrijoje – tai maža įmonė su mažu išmetamo anglies dioksido kiekiu, gaminanti tik tiek energijos, kiek pati suvartoja.

Investavusi 700 000 eurų į lietaus vandens surinkimą, geriamojo vandens perdirbimą, apšvietimą šviesos diodais, saulės baterijų plokštes, vandens siurblius ir kitas naujoviškas sistemas, mažinančias išmetamo anglies dioksido kiekį, savininkė Michaela Reiterer pavertė „Hotel Stadthalle“ ekologiška įmone.

„Paprastai trijų žvaigždučių viešbučio Austrijoje energijos sąnaudos siekia apie 6–7 %, o mūsų – 2 %. Taigi, mes iš tikrųjų sutaupome pinigų“, – sako ji. Tai jai leido investuoti į geresnes paslaugas ir ryšius, ir „mes beveik padvigubinome darbuotojų skaičių“.

Tai buvo pasiekta ES programos Pažangi energetika Europai (IEE) finansavimo dėka. Ši programa finansuoja projektus, skatindama energijos vartojimo efektyvumą ir atsinaujinančiųjų energijos išteklių naudojimą.

Ekologiškasis viešbutis tapo priemonės „HES e-toolkit “ etalonu. Sukurta Pasaulio turizmo organizacijos pagal IEE programą, priemonė leidžia mažoms įmonėms iš apgyvendinimo sektoriaus įvertinti savo energijos suvartojimą ir gauti joms pritaikytas rekomendacijas.

Šia priemone jau pasinaudojo daugiau kaip 400 Europos viešbučių.

 • Tapkite ekologiškais ir aukite – žiūrėkite vaido įrašąEnglish
 • Norėdami pradėti tarptautinę veiklą arba gauti ES finansavimą, kreiptikės į artimiausią Enterprise Europe NetworkDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolskiatstovybę
 • Priemonė HES – apskaičiuokite savo viešbučio išmetamą anglies dioksido kiekįEnglish
 • Finansavimas ekologiškam verslui – programa „Pažangi energetika EuropaiEnglish
 • Sužinokite daugiau apie pirmąjį pasaulyje miesto viešbutį su nuliniu energijos balansuEnglish

Visos sėkmės istorijos

Į puslapio pradžią
Tačiau kas yra MVĮ?

Naujienos

  Visos naujienosRSS

  Pagrindinės programos verslininkams

  • Plėskite verslą užsienyje su „Enterprise Europe Network“
  • Ugdykite būsimus verslininkus su „Erasmus for Young Entrepreneurs“

  Šią tinklavietę tvarko Vidaus rinkos, pramonės, verslumo ir MVĮ generalinis direktoratas,
  ji finansuojama pagal Bendrąją konkurencingumo ir inovacijų programą (CIP).

  Paskutinį kartą atnaujinta: 03/01/2014 | Į puslapio pradžią