Navigatsioonitee

Rohelised uuendused toovad Viini hotelli värsket energiat

Jaanuar 2013

http://www.hotelstadthalle.at/image/files-HotelaussenKraftwerkohnelogoLarge.jpg Hotell Stadthalle, Viin – päikeseelektrisüsteem [authorisation for use to be requested]

Esimene nullenergiani jõudnud linnahotell maailmas sai vajalikeks investeeringuteks abi Euroopa Liidult. Vähenenud heited tulevad kasuks nii keskkonnale kui ka ärile.

Viini butiikhotell Stadthalle (Austria) on väikeettevõte, mille süsinikujälg on samuti väike – hotell toodab täpselt nii palju energiat, kui ise ära kasutab.

Investeerides 700 000 eurot vihmavee kogumise ja joogivee taaskasutussüsteemi, LED-valgustitesse, päikesepaneelidesse, veepumpadesse ja muudesse CO2 heidet vähendavatesse uuenduslikesse süsteemidesse, muutis omanik Michaela Reiterer oma Stadthalle hotelli keskkonnasõbralikuks ettevõtteks.

„Tavalise Austria kolmetärnihotelli kulutused energiale on 6–7% ringis, meil aga vaid 2%. Nii et rahaline kokkuhoid on tuntav,” märgib ta. See on andnud võimaluse investeerida teenuste ja sidesüsteemide parandamisse ning tema sõnul on „töötajate arv pea kahekordistunud”.

Niisugune hüpe sai võimalikuks tänu ELi programmist „Arukas energeetika –Euroopa”(IEE) saadud toetusele. Programmi raames rahastatakse projekte, mille eesmärk on toetada energiatõhususe suurendamist ja taastuvenergia kasutamist.

Roheline hotell oli eeskujuks HESi e-tööriistakomplekti loomisel. Maailma Turismiorganisatsiooni poolt IEE programmi raames loodud komplekt võimaldab majutussektori väikeettevõtetel hinnata oma energiakastutust ja pakub individuaalseid soovitusi.

Seda on kasutanud juba üle 400 Euroopa hotellipidaja.

 • Rohelised põhimõtted kasvu mootorina – videoEnglish
 • Kui soovite abi rahvusvaheliste turgude vallutamiseks või ELi toetuse saamiseks, pöörduge võrgustiku Enterprise Europe NetworkDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolskilähima esindaja poole
 • HESi tööriistakomplekt hotelli süsinikujälje arvutamiseksEnglish
 • Rahastamine ettevõtte keskkonnasäästlikumaks muutmiseks – programm „Arukas energeetika – Euroopa”English
 • Lisateave maailma esimese nullenergiaga linnahotelli kohtaEnglish

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 03/01/2014 | Üles