Cesta

Díky zelené proměně má vídeňský městský hotel čistou energii

Leden 2013

http://www.hotelstadthalle.at/image/files-HotelaussenKraftwerkohnelogoLarge.jpg Hotel Stadthalle, Vídeň – fotovoltaický systém [authorisation for use to be requested]

První městský hotel na světě dosahující nulové energetické bilance obdržel pomocnou ruku od EU, aby mohl provést nutné investice. Snížené emise svědčí životnímu prostředí, ale jsou prospěšné i pro podnik.

Boutique Hotel Stadthalle ve Vídni v Rakousku je malý podnik s malou uhlíkovou stopou – produkuje pouze tolik energie, kolik spotřebuje.

Díky investici ve výši 700 000 € do sběru dešťové vody, recyklace pitné vody, osvětlení LED, solárních panelů, vodních čerpadel a dalších inovativních systémů pro snížení emisí CO2 přeměnila majitelka Michaela Reiterer Hotel Stadthalle na podnik vstřícný k životnímu prostředí.

„Tříhvězdičkový hotel v Rakousku má běžně ukazatelenergetické účinnosti kolem 6—7 %, ale my máme energetické náklady 2 %. Takže to skutečně šetří peníze,“ říká. Díky tomu mohla investovat do lepších služeb a komunikací. A „téměř jsme zdvojnásobili počet zaměstnanců“.

Tento rozmach byl možný díky finančním prostředkům z programu EU Inteligentní energie – Evropa (IEE). Program nabízí projektové financování na podporu vyšší energetické účinnosti a využívání obnovitelných zdrojů.

Tento zelený hotel sloužil jako reference pro „Sadu elektronických nástrojů HES “. Tato sada vytvořená Světovou organizací cestovního ruchu v rámci programu IEE umožňuje malým podnikům v oblasti ubytovávání posoudit způsob, jakým využívají energii, a získat doporučení šitá na míru.

Nástroj již využilo více než 400 evropských hoteliérů.

  • Ekologií k růstu – shlédněte videoEnglish
  • Pokud chcete začít působit mezinárodně nebo získat financování od EU, obraťte se na nejbližšího zástupce sítě Enterprise Europe NetworkDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski
  • Sada nástrojů HES – vypočítejte si uhlíkovou stopu svého hoteluEnglish
  • Financování pro zekologičtění vašeho podniku – program Inteligentní energie – Evropa English
  • Další informace o prvním městském hotelu na světě s nulovou energetickou bilancí

Všechny příběhy o úspěších

Začátek stránky
Co to ale MSP je?

Klíčové programy pro podnikatele

  • Expanze do zahraničí díky síti Enterprise Europe Network
  • Mentorování budoucího podnikatele v rámci akce Erasmus for Young Entrepreneurs

Tuto internetovou stránku spravuje GŘ pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky
a financuje ji Rámcový program Konkurenceschopnost a inovace (CIP).

Poslední aktualizace: 03/01/2014 | Začátek stránky