Navigačný riadok

Nový životný cyklus starých pneumatík

Február 2013

  Nákladiak vykladá použité pneumatiky, ktoré sa budú recyklovať © WIL AG    

Malý podnik z Poľska na výrobu pneumatík sa spojil s rakúskym výskumným ústavom s cieľom vytvoriť riešenie na spracovanie použitých pneumatík šetrné k životnému prostrediu. Toto obojstranne výhodné partnerstvo umožnila sieť Enterprise Europe Network.

Jacek Orzeł, predseda malej poľskej spoločnosti Orzeł SA, ktorá predáva pneumatiky automobilkám a koncovým používateľom, sa obrátil na sieť pri hľadaní ekologického a nákladovo efektívneho riešenia na spracovanie použitých pneumatík.

Pobočka siete na Lublinskej technologickej univerzite sa skontaktovala s rakúskym národným ústavom na podporu výskumu FFG, ktorý o požiadavke firmy Orzeł informoval spoločnosť WIL AG.

Tento malý viedenský podnik buduje zariadenia na recykláciu pneumatík na kľúč na celom svete. Spoločnosti podpísali vzájomnú dohodu o zriadení recyklačnej linky v priestoroch firmy Orzeł v Poľsku. Recyklačná linka je už v prevádzke a vzniklo osem nových pracovných miest.

Recyklované gumové diely spoločnosti WIL sa teraz predávajú klientom z celej Európy, napríklad výrobcom bezpečnostných rohoží a športových arén.

„Využívame technologické know-how spoločnosti WIL, a firma zároveň vytvára trh pre použité pneumatiky,“ hovorí Jacek Orzeł. Aj Yediyar Isik, CEO pre WIL AG sa teší z nového partnerstva: „Dúfame, že naša spolupráca bude trvať ešte mnoho rokov.“

Nová linka je schopná recyklovať až 15 000 pneumatík za rok. To predstavuje viac ako 10 % všetkých pneumatík recyklovaných v Poľsku.

 
 • Nový život starých pneumatík – pozrite si videoEnglish
 • Ak potrebujete pomoc pri rozšírení činnosti do zahraničia alebo chcete získať financie z EÚ, obráťte sa na najbližšieho predstaviteľa siete Enterprise Europe NetworkDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski.
 • Ako získať financie na zlepšenie ekologického profilu vášho podniku – podpora ekologických inovácií zo strany EÚEnglish
  

Všetky úspešné príbehy

Na začiatok
Ale čo je to MSP?

Novinky

  Všetky novinkyRSS

  Kľúčové programy pre podnikateľov

  • Rozšírte svoju činnosť do zahraničia s Enterprise Europe Network
  • Zaučte budúcich podnikateľov s Erasmus for Young Entrepreneurs

  Túto internetovú stránku spravuje GR pre podnikanie a priemysel
  a je financovaná cez Rámcový program pre konkurencieschopnosť a inovácie (CIP).

  Posledná aktualizácia: 06/03/2013 | Na začiatok