Navigatsioonitee

Vanad rehvid saavad uue elu

Veebruar 2013

  Veokilt laaditakse maha ümbertöötlemisele minevaid rehve © WIL AG    

Väike Poola rehvitootja lõi kampa Austria uurimisinstituudiga ja ühiselt arendati välja keskkonnasõbralik lahendus kasutatud rehvide töötlemiseks. Mõlemale poolele kasulik koostöö sai võimalikuks tänu võrgustikule Enterprise Europe Network.

Jacek Orzeł, kes juhib Poola väikeettevõtet Orzeł SA, mis müüb rehve nii autotootjatele kui lõppkasutajatele, pöördus võrgustiku poole seoses sooviga leida keskkonnasõbralikumat ja kulutõhusamat lahendust kasutatud rehvide utiliseerimiseks.

Võrgustiku esindus Lublini tehnoloogiaülikoolis võttis ühendust Austria riikliku teadusuuringute edendamise agentuuriga FFG, mis edastas Orzełi palve ettevõttele WIL AG.

See Viini väikeettevõte tegeleb rehvide käivitusvalmis ümbertöötlemistehaste ehitamisega üle maailma. Sündis kokkulepe avada Poolas Orzełi tootmisüksuses ümbertöötlemisliin. Praeguseks on see valmis ja käiku antud ning loodud ka kaheksa uut töökohta.

WILi ümbertöödeldud kummitooteid müüakse klientidele kogu Euroopas, sealhulgas libisemiskindlate mattide ja spordiväljakute valmistajatele.

„Lisaks sellele, et meie käsutuses on nüüd WILi tehnoloogiline oskusteave, toovad nad kaasa ka turustamisvõimalused kasutatud rehvidele,” märkis Jacek Orzeł. Uue partneriga on rahul ka WIL AG CEO Yediyar Isik: „Loodetavasti jätkub koostöö veel palju aastaid.”

Aastas töödeldakse uuel liinil ümber kuni 15 000 rehvi. See teeb üle 10% kõigist Poolas ümbertöödeldud rehvidest.

 
 • Vanad rehvid saavad uue elu (video)English
 • Kui soovite saada ELi toetust või laieneda rahvusvahelistele turgudele, pöörduge võrgustiku Enterprise Europe NetworkDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski lähima esindaja poole
 • Ettevõte toetusrahadega keskkonnasõbralikumaks – ELi ökoinnovatsiooni toetusEnglish
  

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab ettevõtluse ja tööstuse peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 06/03/2013 | Üles