Cesta

Nový životní cyklus ojetých pneumatik

Únor 2013

  Kamion vykládá pneumatiky určené k recyklaci © WIL AG  

Malý polský podnik na výrobu pneumatik se spojil s rakouským výzkumným ústavem, aby společně vyvinuly ekologický způsob zpracování ojetých pneumatik. Toto oboustranně přínosné partnerství bylo možné navázat díky síti Enterprise Europe Network.

Jacek Orzeł, ředitel malého polského podniku Orzeł SA, který prodává pneumatiky výrobcům aut a koncovým uživatelům, se obrátil na Enterprise Europe Network ve snaze najít ekologické a nákladově efektivní řešení pro ojeté pneumatiky.

Pobočka sítě na Polytechnické univerzitě v Lublinu zkontaktovala rakouský národní ústav pro aplikovaný výzkum FFG, který Orzełovu žádost předal společnosti WIL AG.

Tento malý podnik se sídlem ve Vídni staví na klíč zařízení na recyklaci pneumatik po celém světě. Obě společnosti se dohodly na zbudování recyklační linky v prostorách Orzełova podniku v Polsku; jejím uvedením do provozu vzniklo osm nových pracovních míst.

Společnost WIL prodává části z recyklované gumy zákazníkům z celé Evropy, například výrobcům žíněnek a dodavatelům vybavení sportovních hal.

„Společnost WIL poskytuje nejenom technologické know-how, ale ještě nám otvírá nový trh pro ojeté pneumatiky,“ libuje si Jacek Orzeł. Yediyar Isik, WIL AG CEO, má z nového partnerství také radost: „Doufáme, že nás čeká mnoho let úspěšné spolupráce.“

Nová linka dokáže zrecyklovat až 15 000 pneumatik ročně. To představuje více než 10 % všech pneumatik, které se v Polsku zrecyklují.

 
  • Nový život ojetým pneumatikám – podívejte se na videoEnglish
  • Pokud hledáte pomoc při vstupu na zahraniční trhy nebo chcete získat finanční prostředky z EU, obraťte se na nejbližšího zástupce sítě Enterprise Europe NetworkDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski
  • Jak získat finanční prostředky pro ekologičtější podnikání – podpora EU ekoinovacímEnglish
  

Všechny příběhy o úspěších

Začátek stránky
Co to ale MSP je?

Klíčové programy pro podnikatele

  • Expanze do zahraničí díky síti Enterprise Europe Network
  • Mentorování budoucího podnikatele v rámci akce Erasmus for Young Entrepreneurs

Tuto internetovou stránku spravuje GŘ Podniky a průmysl
a financuje ji Rámcový program Konkurenceschopnost a inovace (CIP).

Poslední aktualizace: 06/03/2013 | Začátek stránky