Navigačný riadok

Mikroúver prináša do Írska organický rast

Apríl 2013

Darren Grant, generálny riaditeľ spoločnosti Organic Supermarket © euronews 2013

Získanie úveru môže byť pre MSP stále veľkou prekážkou, ale nemusí ňou byť! Ako zistil jeden írsky podnikateľ, riešenia vždy existujú - stačí len vedieť, kde ich hľadať.

V roku 2008 sa Darren Grant rozhodol splniť si svoj sen a spustiť vlastný podnik, Organic Supermarket, ktorý bude predávať 100% organické potravinové výrobky v Dubline. Podobne ako mnohé iné začínajúce MSP však na to potreboval prostriedky, a po krátkom cielenom prieskume... bingo!

Darren zistil, že ako nový podnik zamestnávajúci najviac desať osôb by mohol získať až 25 000 eur z prostriedkov, ktoré sa prideľujú prostredníctvom sprostredkovateľov pre Európsky investičný fond.

Darren sa obrátil na jedného takéhoto sprostredkovateľa, írsku webovú lokalitu pre mikrofinancovanie First-Step a podarilo sa mu získať 25 000 eur na rozbehnutie svojho podniku. Dnes sú Darrenov obchod a jeho webová lokalita, ktorá bola v rokoch 2010 a 2011 vyhlásená za najlepšiu internetovú lokalitu malého podniku v Írsku, príkladmi výnimočného úspechu.

„Webová lokalita sa ukázala byť pre spoločnosť tou najlepšou investíciou a vložené prostriedky sa nám vrátia možno až 25-násobne“, vysvetľuje Darren. „Podnik začínajúci s pomocou mikrofinancovania na tomto poli konkuroval veľkým nadnárodným spoločnostiam. Stali sme sa lídrom v oblasti webových lokalít.“

Darren dnes zamestnáva osem ľudí, má ochrannú známku zaregistrovanú v celej Európe a dúfa, že svoje online aktivity čoskoro rozšíri aj na Veľkú Britániu. Podľa Darrena sú kľúčmi k jeho úspechu „možnosť zaistiť si financie na expanziu, udržanie dynamickosti a inovatívnosti našej webovej stránky a expanzia našich výrobkov do Európy“.

 • Mikroúver prináša organický rast - pozrite si videoEnglish
 • Navštívte webovú lokalitu Financie
 • Vaša Európa - podnikanie v Európe

Všetky úspešné príbehy

Na začiatok
Ale čo je to MSP?

Novinky

  Všetky novinkyRSS

  Kľúčové programy pre podnikateľov

  • Rozšírte svoju činnosť do zahraničia s Enterprise Europe Network
  • Zaučte budúcich podnikateľov s Erasmus for Young Entrepreneurs

  Túto internetovú stránku spravuje GR pre vnútorný trh, priemysel, podnikanie a MSP
  a je financovaná cez Rámcový program pre konkurencieschopnosť a inovácie (CIP).

  Posledná aktualizácia: 29/04/2013 | Na začiatok