Ścieżka nawigacji

Wzrost organiczny w Irlandii dzięki mikrokredytowi

Kwiecień 2013 r.

Darren Grant, dyrektor zarządzający Organic Supermarket © euronews 2013

Dostęp do kredytów wciąż bywa poważną przeszkodą dla MŚP, ale nie musi tak być!Przedsiębiorca z Irlandii odkrył, że zawsze jest rozwiązanie - wystarczy wiedzieć, gdzie go szukać.

W 2008 r. Darren Grant postanowił zrealizować swoje marzenie i założyć w Dublinie własną firmę - oferujący wyłącznie organiczną żywność sklep Organic Supermarket. Jak wielu nowych przedsiębiorców z sektora MŚP potrzebował jednak funduszy. Poszukiwania okazały się owocne.

Darren dowiedział się, że nowe firmy zatrudniające do 10 osób mogą uzyskać nawet 25 tysięcy euro kredytu przyznawanego przez pośredników działających w imieniu Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego.

Skontaktował się z jednym z pośredników - funkcjonującą w internecie irlandzką firmą mikrofinansową First-Step - i otrzymał 25 tysięcy euro na rozpoczęcie działalności. Sklep Darrena odniósł wielki sukces, a jego stronę internetową uznano w 2010 i 2011 r. za najlepszą w Irlandii w kategorii małych firm.

„Strona okazała się najlepszą inwestycją firmy - zysk z niej przewyższył zainwestowaną kwotę być może nawet 25 razy” - wyjaśnia Darren. „Dzięki mikrokredytowi nowa firma zaczęła konkurować w tej dziedzinie z największymi wielonarodowymi przedsiębiorstwami. Staliśmy się liderem, jeżeli chodzi o stronę internetową”.

Darren zatrudnia dziś osiem osób i ma zarejestrowany w całej Europie znak towarowy, a działalność w internecie chce wkrótce rozszerzyć na Zjednoczone Królestwo. Jak wyjaśnia, tajemnicą sukcesu jest „zdolność pozyskania środków finansowych na rozwój, prowadzenie dynamicznej i nowoczesnej strony internetowej oraz ekspansja w Europie”.

Wszystkie historie sukcesu

Początek strony
Czym właściwie jest MŚP?

Aktualności

  Wszystkie aktualnościRSS

  Najważniejsze programy dla przedsiębiorców

  • Wejdź na rynki międzynarodowe za pośrednictwem sieci Enterprise Europe Network
  • Mentoring dla przyszłych przedsiębiorców w ramach programu Erasmus for Young Entrepreneurs

  Strona podlega administracji DG ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP
  i jest finansowana w ramach Programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP).

  Ostatnia aktualizacja: 29/04/2013 | Początek strony