Navigācijas ceļš

Mikroaizdevums veicina dabisko izaugsmi Īrijā

2013. gada aprīlis

Darens Grants, uzņēmuma “The Organic Supermarket” direktors © euronews 2013

Kredītu pieejamība MVU(-iem) joprojām var izrādīties būtisks šķērslis, bet tā nevajadzētu būt. Kā atklājis kāds Īrijas uzņēmējs, risinājumus var atrast vienmēr, tikai jāzina, kur tos meklēt.

2008. gadā Darens Grants [Darren Grant] nolēma īstenot savu sapni un izveidot pats savu uzņēmumu - bioloģisko produktu lielveikalu “The Organic Supermarket” Dublinā, lai pārdotu 100 % bioloģiski ražotus pārtikas produktus. Bet tāpat kā daudziem jaunizveidotiem MVU viņam bija vajadzīgi līdzekļi, un pēc nelielas, mērķtiecīgas izpētes ...lūk, rezultāts!

Darens noskaidroja, ka viņam kā jauna uzņēmuma vadītājam, kas nodarbina ne vairāk kā 10 cilvēkus, ir iespēja saņemt līdz pat 25 tūkstošiem eiro, ko piešķir ar Eiropas Investīciju fonda starpnieku palīdzību.

Sazinoties ar vienu šādu starpnieku, proti, Īrijas mikrofinansēšanas tīmekļa vietni “First-Step”, viņam izdevās uzņēmējdarbības uzsākšanai iegūt 25 tūkstošus eiro. Darena veikalam un interneta vietnei šodien ir milzu panākumi, tostarp Īrijas mazā uzņēmuma labākās interneta vietnes tituls, kas iegūts 2010. un 2011. gadā.

“Tīmekļa vietne bija uzņēmuma labākais ieguldījums, un ienākumi, ko mēs no tās guvām, varbūt pat 25 reizes būs pārsnieguši ieguldīto,” skaidroja Darens. “Jaunizveidots uzņēmums, kas saņēmis mikrofinansējumu, konkurē ar lielām daudznacionālām kompānijām šajā jomā. Tīmekļa vietņu darbības ziņā mēs esam kļuvuši par līderiem.”

Pašlaik Darena uzņēmumā strādā astoņi cilvēki, viņam ir reģistrēta preču zīme visā Eiropā un cerība drīzumā paplašināt darbību tiešsaistē, aptverot arī Apvienoto Karalisti. Panākumu atslēgu Darens saskata “spējā nodrošināt darbības paplašināšanai vajadzīgo finansējumu, uzturēt dinamisku un novatorisku tīmekļa vietni un izplatīt produktus visā Eiropā”.

 • Mikroaizdevums veicina dabisko izaugsmi - noskatieties videoEnglish
 • Ielūkojieties tīmekļa vietnē Finansējums
 • Tava Eiropa - uzņēmējdarbība Eiropā

Visi veiksmes stāsti

Lapas sākums
Kas ir MVU?

Jaunumi

  Visi jaunumiRSS

  Galvenās programmas uzņēmējiem

  • Starptautiskam vērienam — Enterprise Europe Network
  • Palīgs topošajiem uzņēmējiem — Erasmus for Young Entrepreneurs

  Šo tīmekļa vietni pārvalda Iekšējā tirgus, rūpniecības, uzņēmējdarbības un MVU ĢD,
  un finansējumu tai nodrošina Konkurētspējas un inovāciju pamatprogramma (KIP).

  Pēdējā atjaunināšana: 29/04/2013 | Lapas sākums