Navigatsioonitee

Iirimaa: mikrokrediit toob orgaanilise kasvu

Aprill 2013

Darren Grant, Organic Supermarketi tegevdirektor © euronews 2013

Laenu saamine võib kujuneda VKEde komistuskiviks - aga ei pruugi! Nimelt avastas üks Iiri ettevõtja, et alati leidub lahendusi - peab vaid teadma, kuskohast otsida.

2008. aastal otsustas Darren Grant teha teoks oma unistuse ning asutas ettevõtte Organic Supermarket, mis müüb Dublinis 100% mahetoidukaupu. Nagu paljud tegevust alustavad VKEd, vajas temagi kapitali. Selleks uuris ta veidi asja ja ... bingo!

Darren avastas, et kuni 10 töötajaga uue ettevõttena on tal võimalik saada vahendajate kaudu Euroopa Investeerimisfondist kuni 25 000 eurot.

Darren võttis ühendust ühe taolise vahendajaga, Iiri mikrorahastamise saidiga First-Step, ning saigi 25 000 eurot oma ettevõtte asutamiseks. Darreni poodi ja internetisaiti on saatnud tormiline edu, muu hulgas pälvis ta aastatel 2010 ja 2011 väikeettevõtete kategoorias Iirimaa parima internetisaidi tiitli.

„Veebisait oli ettevõtte parim rahapaigutus, mis võib sisse tuua 25 korda rohkem kui algne investeering,” selgitas Darren. „Mikrorahastamisest alguse saanud firma on suutnud konkureerida samal alal tegutsevate suurte piiriüleste ettevõtetega. Meie veebisait on tõusnud oma valdkonna liidriks.”

Praeguseks töötab Darreni alluvuses kaheksa inimest, ta on registreerinud oma kaubamärgi kogu Euroopas ja loodab peagi veebiäriga vallutada ka Ühendkuningriigi. Edu saladuseks peab ta laienemiseks vajalike vahendite leidmist, dünaamilist ja uuenduslikku veebisaiti ning toodete viimist teistesse Euroopa riikidesse.

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 28/02/2014 | Üles