Cesta

Mikroúvěr do Irska přináší organický růst

duben 2013

Darren Grant, ředitel podniku The Organic Supermarket © euronews 2013

Ukazuje se, že získávání úvěrů může pro MSP nadále představovat zásadní překážku, ale být tomu tak nemusí! Jak zjistil jeden irský podnikatel, nějaké řešení se vždy najde, jen je potřeba vědět, kde hledat.

V roce 2008 se Darren Grant rozhodl jít si za svým snem a založit si vlastní firmu, The Organic Supermarket, která v Dublinu obchoduje se 100% organickými potravinami. Jenže jako řada začínajících MSP potřebuje finance. Stačí ale chvíli hledat na správných místech… a ejhle!

Darren zjistil, že coby nový podnik zaměstnávající do 10 lidí může získat až 25 000 EUR, peníze rozdělované zprostředkovateli za Evropský investiční fond.

Jednoho takového zprostředkovatele, irskou internetovou stránku s mikrofinancováním First-Step, Darren kontaktoval, a do začátku podnikání dostal 25 000 EUR. Dnes Darrenův obchod slaví obrovský úspěch a stejně tak jeho internetová stránka, která byla vybrána jako nejlepší stránka malého podniku v Irsku za roky 2010 a 2011.

„Internetová stránka představovala pro naši společnost tu nejlepší investici. V porovnání s investovanými prostředky bude návratnost možná pětadvacetinásobná,“ vysvětlil Darren. „Při rozjezdu s mikrofinancováním jsme soupeřili s velkými nadnárodními společnostmi v této oblasti. Stala se z nás přední firma na poli internetu.“

Darren nyní zaměstnává osm lidí, má registrovanou obchodní známku po celé Evropě a doufá, že svou on-line činnost brzy rozšíří do Spojeného království. Klíčem k jeho úspěchu, vysvětluje, „je umět si zajistit finanční prostředky na rozšíření, udržovat dynamickou a inovativní internetovou stránku a šířit naše výrobky v Evropě“.

  • Mikroúvěr přináší organický růst - podívejte se na videoEnglish
  • Podívejte se na internetovou stránku Jak zajistit finance
  • Vaše Evropa - podnikání v Evropě

Všechny příběhy o úspěších

Začátek stránky
Co to ale MSP je?

Klíčové programy pro podnikatele

  • Expanze do zahraničí díky síti Enterprise Europe Network
  • Mentorování budoucího podnikatele v rámci akce Erasmus for Young Entrepreneurs

Tuto internetovou stránku spravuje GŘ pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky
a financuje ji Rámcový program Konkurenceschopnost a inovace (CIP).

Poslední aktualizace: 29/04/2013 | Začátek stránky