Navigačný riadok

Príležitosti na Malte dávajú írskej pozitívnej ekonómke dôvod na radosť

September 2012

Susan Hayesová

Susan Hayesová z Írska má len niečo nad dvadsať rokov a už si stihla vybudovať obdivuhodné renomé ako finančná poradkyňa a motivačná rečníčka. Je riaditeľkou poradenskej firmy Hayes Culleton a hrdo sa nazýva tzv. pozitívnou ekonómkou pre svoj optimizmus a znalosti o tom, ako vytvárať hodnotu napriek finančnej kríze. S pomocou EÚ sa jej podarilo rozšíriť podnikanie na Maltu.

Susan spozorovala, že na Malte by sa pre ňu našli príležitosti v oblasti poskytovania poradenských služieb, pričom by tu mohla sprostredkúvať osobitné vedomosti ako poradkyňa, rečníčka a lektorka s írskym vzdelaním. Presadiť sa ako odborný poradca na druhej strane Európy však nie je také jednoduché.

S preklenutím tejto prekážky jej pomohla sieť Enterprise Europe Network. Sieť, ktorú financuje Európska komisia, spája takmer 600 organizácií na podporu podnikania z viac než 50 krajín a jej cieľom je pomáhať MSP naplno využívať príležitosti v Európe i za jej hranicami. Dublinská obchodná komora, ktorá je takisto členom siete, s radosťou pomohla Susan pri napĺňaní jej ambície, ktorá spočívala v nadviazaní nových kontaktov na Malte.

Výsledkom nových kontaktov bolo niekoľko školení a prednášok vo Vallettskej banke, na Maltskom účtovníckom ústave či na Maltskej univerzite. Hayes Culleton je dnes pridruženým podnikom iniciatívy Finance Malta a Susan pravidelne poskytuje stanoviská v maltskej tlači.

Viac informácií:

 • Zistite, ako môže byť sieť Enterprise Europe NetworkDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolskiprínosom pre váš podnik
 • Blog Susan Hayesovej – The Positive EconomistEnglish

Všetky úspešné príbehy

Na začiatok
Ale čo je to MSP?

Novinky

  Všetky novinkyRSS

  Kľúčové programy pre podnikateľov

  • Rozšírte svoju činnosť do zahraničia s Enterprise Europe Network
  • Zaučte budúcich podnikateľov s Erasmus for Young Entrepreneurs

  Túto internetovú stránku spravuje GR pre vnútorný trh, priemysel, podnikanie a MSP
  a je financovaná cez Rámcový program pre konkurencieschopnosť a inovácie (CIP).

  Posledná aktualizácia: 25/02/2014 | Na začiatok