Ścieżka nawigacji

Możliwości na Malcie dają irlandzkiej „pozytywnej ekonomistce” powody, by myśleć pozytywnie

Wrzesień 2012 r.

Susan Hayes

Zaledwie dwudziestokilkuletnia Susan Hayes z Irlandii zdążyła już zapracować na znakomitą reputację jako doradca finansowy i mówca motywacyjny. Dumna z miana „pozytywnej ekonomistki”, które zyskała za swój optymizm, a także za trafne spostrzeżenia na temat sposobów generowania wartości pomimo kryzysu finansowego, pełni funkcję dyrektor naczelnej w firmie konsultingowej Hayes Culleton. Wsparcie ze środków UE pomogło jej rozszerzyć działalność na rynek maltański.

Susan dostrzegła szansę na zaoferowanie swoich usług doradczych na Malcie, gdzie – jak uznała – jej wiedza i doświadczenie jako wykształconej w Irlandii konsultantki, mówczyni i trenerki biznesu może trafić na podatny grunt. Jednak świadczenie tego typu usług na drugim końcu Europy jest znacznie łatwiejsze w teorii niż w praktyce.

Z pomocą przyszła jej sieć Enterprise Europe Network. Sieć ta, finansowana przez Komisję Europejską, zrzesza około 600 instytucji wspierających przedsiębiorczość z ponad 50 krajów, których celem jest pomaganie MŚP w pełni wykorzystywać ich potencjał na terenie Europy i poza nią. Dublińska Izba Handlowa – będąca członkiem sieci – z niemałą radością pomogła Susan w realizacji jej ambitnego planu nawiązania nowych kontaktów na Malcie.

Dzięki nowym kontaktom udało się zorganizować szereg szkoleń i wystąpień, w tym dla takich instytucji, jak Bank of Valletta, maltański Instytut Rachunkowości oraz Uniwersytet Maltański. Hayes Culleton jest obecnie zrzeszonym członkiem partnerstwa Finance Malta, a Susan jest regularnie proszona o udzielanie opinii przez maltańską prasę.

Więcej informacji:

 • Dowiedz się, jak sieć Enterprise Europe Network może zwiększyć wartość twojego biznesu
 • Blog Susan Hayes – The Positive EconomistEnglish

Wszystkie historie sukcesu

Początek strony
Czym właściwie jest MŚP?

Aktualności

  Wszystkie aktualnościRSS

  Najważniejsze programy dla przedsiębiorców

  • Wejdź na rynki międzynarodowe za pośrednictwem sieci Enterprise Europe Network
  • Mentoring dla przyszłych przedsiębiorców w ramach programu Erasmus for Young Entrepreneurs

  Strona podlega administracji DG ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP
  i jest finansowana w ramach Programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP).

  Ostatnia aktualizacja: 25/02/2014 | Początek strony